Biz bolluk bereket deyince sadece maddiyat  aklımıza gelir. Halbuki bolluk ve bereket hayatımızın her alanını kapsar. Bolluk bize çok farklı alanlardan gelir. Bunları ayırmak lazım. Sağlık alanında, zaman alanında, ilişkilerde bolluk veya kıtlık yaşayabiliriz.

Bolluk hayatımızın hangi alanında daha az ihtiyaç hissettiğimizde işte o zaman bolluk içerisindeyizdir. Çok az birşeye ihtiyaç duymaya başladığında zaten bolluk içerisinde oluyoruz.

Biz korku ile hareket ettiğimizde elimizde varolanı kaybedeceğiz diye düşünürüz. Onları elimizde daha fazla tutmak için uğraşırız. Fazla direnç hali kaybetmemizi sağlar. Halbuki ne zaman sahip olduğumuz bir şeyin bize ait olmadığını farkettiğimizde işte o zaman her şey bizim olur.

Bolluğu Hayatımıza Nasıl Çekeriz?

Öncelikle boluk ve bereketimizi engelleyen nedenler nelerdir?

Dışarıda birisinin size gülümsemesi veya iltifat etmeside bir bolluktur. Ama biz bunu yanlış anladığımız zaman tepkili yaklaştığımızda ilişkilerdeki bolluğumuzu bir nevi kapatmış oluyoruz.

Şükretmek

Şükretmek bizim elimizde olanı daha da büyütür. Yani sahip olduğumuz herşeye şükretmemiz gerekiyor. Kaybettiğimizde değilde bizde varken şükretmek çok önemli böyle olunca bize daha fazlası gelir.

Bugünümüze de şükür dediğimizde sadece o ana odaklanırız ve bir üstünü getirmeyiz. Bu kurban bilincinin söylemiş olduğu şükür halidir yani negatif şükürdür. Bunun yerine bundan daha iyi ne olabilir veya şükürler olsun halimize diyebiliriz.

Diğer bir yanlış şükür halide bizden aşağıda ve kötü durumda olan insanları gördüğümüzde halimize şükür demek de yanlış negatif şükür halidir.  Çünkü o insanların yaşamış olduğu tekamülü kaderi eleştirmiş oluruz.  Sonuç da kişi onu yaşayarak deneyimlemiş olacak o onun yoludur. Ama biz o kişinin yaşadığı durumu deneyimi koşulsuz sevgi ile kabulle geçip sevgimizi gönderirsek o kişiyi ve kendimizin enerjisini yükseltmiş oluruz.

Önemli olan yokluk da değil her an şükürde olmaktır….

Alma Verme dengesi

Diğer bir engel ise alma verme dengesini yanlış anlamak şöyle ki, biri bize bir şey verdiğinde hediye aldığında biz de o kişiye bunu bir borç olarak görürsek mutlaka bizimde bir şeyler almamız gerekiyormuş hissiyatına düşersek bu da bir negatif enerjidir hem bizi hem de karşı tarafı aşağıya çeker.

Duygusal olarak borçluluk hissetmek bizi dış Dünyamız da maddesel dünyamızda da borçluluk haline sokar. Maddiyat da borçlu hale dönersiniz.  Kredi borcunuz olur başka yerlere borcunuz olur.

Bizler sürekli istek halindeyiz konuşmalarımız, düşüncelerimiz birer duadır. Biz isteklerimizi yaradana gönderiyoruz yaradanda bize isteklerimizi aracılar vasıtasıyla bize gönderiyor eğer birisi o isteğinize aracı olduysa bizim aracıyamı yoksa yaradanamı teşekkür etmemiz gerekir. Biz ne yapıyoruz yaradanı es geçip aracıya kendimizi bağımlı hissediyoruz.

Çok alan Vermeyen insanlar nasıl yaşar?

Biz bunlara pinti de deriz bu tip insanlar hep alır hiç vermezler nadirdir vermeleri o zaman sistemde şöyle bir enerji oluşur o kişi hiç vermediği için sistem ondan toplu bir şekilde başka alanlardan alır. Ya para kaybeder ya arabası arızalanır ordan bir para çıkışı olur yada hiç beklemediği ekstra yerden bir fatura gelir bunun gibi daha çok örnek verebiliriz.

Pintilik ile tutumluluk başka şeylerdir. Pintilik, kaybetme korkusu çok yoğun olan ve bunu yaşayan insanlar devamlı tutmak isterler hep bende olsun daha fazla olsun diyen insanlardır. Pinti insanlar bir şeyler alırken hep bu korku ile yaklaştığı için eyvah param gitti düşüncesi hakim olduğundan hep korktuğu başına gelir ve sistem bu kişilerden toplu toplu alır.

Çok veren insanlar da her şeyi beklentisiz koşulsuz vermiyorsa verdiğinin karşılığını bekliyorsa bu da bolluk ve berekette bir negatif enerjidir. Yaptığın bir işin sonunda bir teşekkür alma beklentiside negatif enerjidir. Biz ne zaman koşulsuz verdiğimizde beklentisiz olduğumuzda bolluk bereket bize bol bol gelir. Yani iyilik yap denize at misali…

Sürekli verip almayan insanlarında bir gün gelir verecek kaynağı kalmaz. onun için alma verme dengesini iyi kuralım.

Pazarlığı kıtlık bilinci ile ben de o kadar para yok düşüncesi ile yaparız. Sürekli pazarlık yapan insanların hayatlarında bir pazarlık söz konusu olur ve para bol bol gelmeyecektir.

Çok zengin olmak bolluk içinde yaşıyor anlamına gelmez. Çok parası olan pinti insanlar kendi hayatlarında kıtlık yaşarlar varlık içinde yokluk çekerler. Daha sonra o parayı gelecek nesil veya başkaları yer.

Alma verme dengesinde hem alacak hem de vereceğiz…. Verdiğimi sürece gelecektir.

Fazla Eşyalar

Bolluk ve bereketi engelleyen nedenlerden biri de evimizde kullanmadığımız eşyalarla ıkış tıkış dolu olmasıdır. Evin içinde enerji akışını engeller. Bir gün lazım olur düşüncesi ile dolaplar da beklettiğimiz eşyalarımız bizde kıtlık bilinci yaratır.  Bolluk enerjisi boşluğu sevmez ve yenisi ile doldurur. İhtiyacı olanlara verirken de kendimizi üstün görerek değil sevgiyle vermeliyiz.

Bir de başımızın gözümüzün sadakası olsun diye vermek de negatif enerjidir. Yaradanla pazarlığa girmiş oluruz bak ben veriyorum sen de beni koru düşüncesiyle enerjimizi aşağıya çekeriz.

Mutfak bizim bereket kapımızdır. Her zaman temiz derli toplu tutmamız gerekir. Çok doldurup istiflemek negatif etki verir. Mutfakta herşeyi kullanın bir gün lazım olur misafir gelince kullanırım demeyin. Bizden ala misafir yok biz her şeyin en iyisini hak ediyoruz. sofra bile hazırlarken kendimizin hakkettiği şekliyle hazırlayın.

Mutfak da pişen yemekler de bizim bolluk bereketimizi artırır.

Evde ki huzur da bolluk ve bereketi artırır.

Anne Baba İlişkisi

Anne ve baba ilişkilerine de dikkat etmemiz gerekir. Baba başarıyı ve parayı temsil eder. Annede bolluk bereket, yaratıcılık harekete geçme enerjisidir. Onlarıda kabule geçip helalleşmek bolluğu açacak en önemli kapılardır.

İnanç yapılarımız da bizim bolluk bereketimizi kapatan unsurlardandır. Mesala para kim ben kim, gökten para yağsa benim başıma düşmez, Para elimi kiri gibi kullandığımız her kelime sihir niteliğindedir. söylediğimiz her kelimeye de hayatımız karşılık verir aynı şeyleri de yaşatır.

Sürekli para ile ilgili şikayetlerde kıtlık bilinci yaşatır. Mesela Para kazanmak zordur, ekmek aslanın ağzında, yine mi fatura geldi gibi buna benzer sürekli şikayet sözleri  ediyorsanız bolluk bereket enerjisi gider. Para da bir enerjidir parayı sevelim…Yani para ya da sevgi enerjisi gönderelim. Şikayet etmeyelim….

Niyet edeceğiz istiyorum demiyeceğiz.

Niyetinizi bir deftere yazın neyi istiyorsanız beş duyu organınızla hayal ederek detayları ile yazın.

Doğru Sorular Sormak….

Nasıl bu kadar şanslı olabildim.

Neden etrafımda sevgi dolu, keyifli, mutlu insanlar var.

Bol bol para bana nasıl keyifle, sağlıkla, huzurla, mutlulukla helal kaynaktan gelebilir.

Bugün daha da mutlu olabilmem için neler mümkün.

Serap etçi sohbetinden derlenmiştir.