Ana sayfa GEZİ - SEYAHAT Tatil Yeri Datça Neden Bu kadar Sessiz?

Tatil Yeri Datça Neden Bu kadar Sessiz?

16
0
Tatil Yeri Datça Neden Bu kadar Sessiz?
Tatil Yeri Datça Neden Bu kadar Sessiz?

Datça‘nın adını çok duymuş ve bir türlü gitmek nasip olmamıştı. Bu yaz oğlum Emre süpriz yaptı ve ailecek bizi Datça’ya götürdü. Datça’ ya ayak basar basmaz ilk ilgimi çeken şey Datça’nın sessizliği oldu. Tatil yeri Datça neden bu kadar sessiz? Muğla’nı her yerini talan eden insanlar burayı neden es geçmiş olabilirler.

Tatil Yeri Datça Neden Bu Kadar Sessiz?

Tatil yeri Datça’nın neden bu kadar sessiz olduğunu Datça havalimanına indikten ve araba ile 5 saat yol gittikten sonra anlamalıydım. Datça sessizliğini anlaşılan ulaşımına borçlu Datça’ya ulaşım kolay değil. Ulaşımı kolay olmamasından dolayı resmen Datça kendi kendini koruma altına almış çok da iyi olmuş.

Karia Hotel
Karia Hotel

Biz doğanın kalbinde, yeşil ve mavinin her tonunun hakim olduğu Palamutbükü de Karia hotel de kaldık. Datça’ya giderken insan kalabalığının bol olduğu sıradan bir tatil yeri ile karşılaşacağımı sanıyordum ama çok yanılmışım. İnanılmaz güzelliklerle karşılaştım bu beni şok etti. Hayatımda yaptığım en güzel tatil oldu.

Karia Hotel
Karia Hotel

Bedenim, ruhum herşeyim şimdiye kadar dinlenmediği kadar dinlendi. Karia hotel muhteşem bir yer kendinizi evinizde gibi hissettiriyor.

Datça’nın en büyük ve en uzun koyu Palamutbükü onun haricinde Hayıtbükü ve Ovabükü koyları da var. Hepinin sonunda bük var bük ne demek diye sorduğumuzda deniz kıyısında çalı çırpının yani böğürtlen gibi çalı tipli ağaçların yoğun olduğu alanlara bük demişler.

Palamutbükü bir tarafı deniz diğer tarafı dağlarla çevrili muhteşem bir yer. Palamutbükü koyunda yan yana bir sürü pansiyon, restorant ve kafeler var.

Datça’ bademiyle ünlüymüş bilmiyordum. Her yer badem ağaçları ile dolu yol kenarlarında badem satan köylüler, kafelerde, bakkallarda bademli gazoz benim çok hoşuma gitti.

Eski Datça’ya bayıldım. taş evleri ile ünlü Datça’nın eski yerleşim yeri eski Datça’nın sokakları tam fotoğraflık hangi köşesini çekeceğimi şaşırdım. masal ülkesi gibi bir yer. Eski Datça sokaklarında ufak tasarım ve hediyelik eşya dükkanları sokağa ayrı bir hava katmış.

Eski Datça
Eski Datça
Eski Datça
Eski Datça
Eski Datça
Emre Durmuş

Eski Datça’da diğer önemli şey Can Yücel’in yaşadığı ev. Can Yücel’e Datça’yı nasıl buldun? Diyenlere elimle koyduğum gibi buldum demiş. Biz elimizle koyduğumuz gibi bulmadık ama çok güzel bulduk.

Knidos

Datça’ya gelmişken Knidos Antik Kenti görmeden olmaz. Burası gün batımını izlemek için oldukça güzel bir nokta. Eğe ve akdenizi birleştiren ve her iki denizi birlikte görebileceğimiz yer. Datça gerçekten süprizlerle dolu bir yarımada

Bundan sonra Datça deyince aklıma denizi ayrı bir deniz, havası ayrı bir hava huzur, el değmemiş doğa güzelliği, badem ve Can Yücel gelir.

Bir de Datça’da şöyle bir söz varmış, “acelen varsa ne işin var Datça’da”

Görüşmek üzere hoşçakalın sevgiyle kalın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here