Öksürüğü anında kesen karışım var mıdır? Öksürük bir hastalık değil, birçok hastalığın habercisidir. Öksürme sebebiniz astım, alerjik gibi rahatsızlıklar olabilir. Her ihtimale karşı bir uzman doktora baş vurunuz.

Gıcık haline gelen  Öksürüğü anında kesen  doğal karışımlardan faydalanabilirsiniz.

Öksürüğü Anında Kesen Doğal Karışımlar

Her birey ilk önce doğal yöntemlerle tedavi olmaya çalışmalı, çünkü ilaçlar bir yerimizi tamir ederken başka  bir yerimizi bozuyor.

İşte öksürüğü anında kesen doğal karışımları sizler için derledim.

Tarçın, sirke, bal, limon

anise 1061547 340

Bir çay kaşığı tarçının içine birer çay kaşığı sirke, bal, ve limon ile macun kıvamında karışım yapıyoruz bunu öksürük krizi tuttuğu zaman bir tatlı kaşığı yutuyoruz.

Karabiber Çayı

Karabiber balgam akışını ve dolaşımını hareketlendirir. Bal katıldığında öksürüğü tamamen yatıştırır.

Bu karışım doğal bir antibiyotik özelliği taşır.

Karabiber Çayının Hazırlanışı;

Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, iki yemek kaşığı bal üzerine kaynar su dökülür 15 dakika kadar demlenmeye bırakılır sonra süzülür ve hazır hale getirilir. Balgamlı öksürükten kurtulmak için deneyebilirsiniz.

Kekik Ve Bal

lemon 1617434 340

Üst solunum enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalıdır.

Limon, Karabiber Ve Tuz

cinnamon 2556854 340

Bir limonu dörde bölün böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklık sisteminiz güçlenirken nefes alışınız da güçlenir. Öksürük içinde ideal bir yiyecektir.

Ilık Süt, Bal

Bal katarak içebileceğiniz karışım boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığın öksürüğün gelmesini engeller.

Badem, Portakal Suyu

Bademleri rondo yardımı ile parçalayın. Bir kaç çay kaşığı bademi bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğe çok iyi gelecek faydalıdır.

İncir, Süt

İki adet inciri küçük parçacıklara ayırın ve cezveye atın. Daha sonra üzerine 200 ml süt ekleyin 10 dakika kısık ateşte kaynatın. Bu karışımın sağlıklı bir içecek olmasının yanında çok lezzetli bir tadı var. Hafif ılıyan sütü öksüren kişiye içirin. Öksürüğünün yumuşadığını boğazının rahatladığını görecektir.

Ayrıca İbrahim Saraçoğlu’nun şifalı kürleri

Şifa olsun….

Değişik şifalı kürler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.