Gezegenler oğlak burcunda ve etkilerini ve oğlak burcunun doğum haritasın da bulunduğu ev konumlarını astrolojiyi temel seviyede ilgilenen meraklıları için kısa ve öz anlaşılabilir şekilde yazmaya çalıştım.

Umarım faydalı bir paylaşım olur. En azından kendi doğum haritalarınızı yorumlarken faydalı olacağını umuyorum.

Site içerisinde astroloji ile ilgili temel bilgileri bulabilirsiniz.

Gezegenler Oğlak Burcunda Ve Etkileri Nelerdir?

signs of the zodiac 160494 960 720

Güneş Oğlak

Oğlak brurcu
Güneş

Güneş oğlak burcunda olan birinin olumlu özellikleri ; Çalışkan, güvenilir. kararlı, istekli, sabırlı, azimli, disiplinli, plancı, azla yetinir, zengin olur, sorumlu, dayanma gücü yüksek. iyi anne, baba olur.

Güneş oğlak burcunda olan birinin lumsuz özellikleri ; Eğilmez, dik kafalı, ihtiraslı, kötümser, kuşkucu, kindar, sert, karamsar, yalnızlık meraklısı.

Ay Oğlak

Ay burcu
Ay 

Ay’ı oğlak burcunda olan birinin duyguları çok derindir. Soğuk ve donuk görünüşlüdür. İnsanlara daima soğuk ve mesafeli ve ciddidir.

Kimse ile samimi olmaz. Sorumluluk almak ister. Acımasız davranabilir. Baskıcıdır. Katı bir lider olur. Kesin başarılıdır. Kimseye güvenmez. Açık ve yalın şeylerden hoşlanır. Yaşamdan derin bir endişe duyar.

Venüs Oğlak

Venüs
Venüs

Venüs’ü oğlak burcunda olan biri duygularını belli etmez. Kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Aşk ve evlilikte sadıktır. Sevgide maddi çıkarlar arayabilir.

Evlilik yoluyla zengin olmayı planlar. Genellikle Venüs oğlak kadınlar kendilerinden daha genç erkeklerle evlenirler.

Soğuk görünümlülerdir. Belli etmeden etrafındakileri kontrol altında tutar.

Merkür Oğlak

Merkür
Merkür

Merkür’ü oğlak burcunda olan biri ciddi, ağır ve sabırlıdır. Enerjisini tamamen düşünceye verir. Fikirlerini anlatmada, inandırmada üstüne yoktur.

İletişimi ciddi ve soğuktur. Bilimsel konulara meraklıdır. Okumaktan hoşlanır. Geç öğrenir öğrendiğini unutmaz. Ayaklı kütüphanedir. Öğretici yeteneği vardır. İnsanlara akıl vermede üstüne yoktur.

Mars Oğlak

Mars
Mars

Mars’ı oğlak burcunda olan biri mesleğinde hırslı ve başarılıdır. Azimli kendine güvenir. İşkolik olabilir. Geleneksel bir ilişkisi vardır. Cinsel dürtüleri kontrollüdür. Karamsar bir yapısı vardır.

Jübiter Oğlak

Jübiter
Jübiter

Jübiter’i oğlak burcunda olan biri öğretici ve eğiticidir. Kitap okumaktan zevk alır. Değerli görüşleri vardır. saygın bir konuşmacıdır.

Kendine güveni çok değildir. Başkalarının hakkında yanlış düşüneceği konusunda endişelidir.

Satürn Oğlak

Satürn
Satürn

Satürn’ü oğlak burcunda olan biri İrade sahibidir. Davranışları tutarlıdır. Erken olgunlaşır. İstediği konuda sabırla ilerleyerek başarıya ulaşır.

Ağırbaşlı güvenilir. Maddesel değerlere önem verir. Zekası keskindir. Yazarak da güzel ifade edebilir.

Uranüs Oğlak

Uranüs
Uranüs

Üranüs’ü oğlak burcunda olan birini yolundan döndüremezsiniz isyankardır. Toplumsal değişikliklerde zorlanır.

Plüto Oğlak

plüton
plüton

Plüto’nu oğlak burcunda olan biri güçlü ve iş bitiricidir. Maddi değerlere önem verir. Çıkarlarını korur. Mutlaka dediği olsun ister. Hırslı ve güçlüdür.

Neptün Oğlak

Neptün
Neptün

Neptün’ü oğlak burcunda olan biri sakin ama dikkatli, kuşkucu herşeyi bilmek ister, zorluklar karşısında çabuk pes eder. Muhafazakar ve tutucu tavırlar. Ciddi bir görünümü vardır.

Yükselen Oğlak

Oğlak yükselirken doğan insanın görüntüsü soğuk ve mesafelidir. Derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı, kontrollü, ağır hareket eden, değişikliklere uyum sağlaması uzun zaman alır.

İnce ince hesap yapar, karar vermede zorlanır. Çekingendir.

Şiron Oğlak

Baba figüründeki kişinin kendisine örnek olması, yoğun tempoda çalışma hayatından kaçıp huzur verecek aile ortamının sağlanması. Sorumluluklar getiren işlerin altına imza atmak.

İş bulma kurumunda görev almak, onlara yol göstermek. annesine olan sevginin karşılık bulması. Artı yönleridir.

Başarısız bir iş hayatı, sert ve otoriter babanın yaratttığı güven eksikliği, yalnızlık, kendisine çok güvenip yeteneksiz olmak. Eksi yönleridir.

Kuzey Ay Düğümü Oğlak

Kuzey ay düğümü oğlak da olan biri kapris, nedensiz huzursuzluk, hareketsizliğe yol açan güvensizlik, kendini korkuyla sınırlamak, başarılı olmak için başkalarına bel bağlamaktan vazgeçmeli.

Kendine hakim olmak, yaşama yetişkin pozisyondan yaklaşmak, vaadleri ve verilen sözleri yerine getirmek.

Geçmişi bırakmak, kendine ilgi göstermek, başarı için sorumluluğu kabullenmek. Sevgiyi eşinde ve ailesinde aramamalı önce kendini sevmeyi öğrenmesi gerekir.

Oğlak Burcu Evlerde

Oğlak 1. Evde

Sorumluluk sahibidir, ayakları yere sağlam basar, Yarım bıraktığı işi yoktur. Görev almak için girişken davranır.

Oğlak 2. Evde

Tutumlu ve planlıdır. Parasal sıkıntıya düşmekten endişe duyar. Kazançlarını uygun harcar.

Oğlak 3. evde

Kendini anlatmak ve ifade etmekte zorlanır. Komşuları ve yakın çevresi ile arası soğuk ama mantıklıdır. Saygı duyar ve duyulmasını ister.

Oğlak 4. Evde

Aile geleneği ve atalara saygı ön plandadır. Büyüğünü küçüğünü bilir. Disiplinli davranır.

Oğlak 5. Evde

Çocuklarla ilişkisi bazı sınırlar içinde olur. Aşk hayatında endişelidir karamsar davranabilir. Bazı kural ve geleneksel bakış açısıyla hayattan zevk almaya çalışır.

Oğlak 6. Evde

Gündelik işler ve rutin işlerden sıkılır fakat yine de sonuna kadar götürür.

Oğlak 7. Evde

Uzun süreli geleneksel ilişkilerden yanadır. ortaklaşa işlerde sınırları iyi gözetir. Gerçekçidir.

Oğlak 8. Evde

Başkalarından gelen miras, prim ve sigortadan gelen kazançlar konusunda karamsardır. Borç alacak konusunda endişeye kapılır. Ne borç alır ne de vermek ister.

Oğlak 9. Evde

Kendisini geliştirmek konusunda kalıpların dışına çıkmak istemeyen bir yapısı vardır. Kolay kolay alışkanlıklarından vazgeçmez. Mantığına kurallara uyan şeylere iyimse davranır.

Oğlak 10. Evde

İş ve mesleği için koyduğu hedefine er yada geç varır. Bütün güçlüklerin altından kalkar. Toplum tarafından disiplinli, kararlı yapısı takdir görür.

Oğlak 11. Evde

Arkadaşları, dostları bir ömür boyu yanında yer alacak kişilerdir.

Oğlak 12. Evde

Sorumluluktan korkar. Endişesini gizler.