Hepimiz birbirimize etki eden bir enerji alanı içinde yaşıyoruz. Zihnimizde oluşturduğumuz düşünceler duygularla birleşince ortaya çıkan bir güç olarak hem kendimizi hem de çevremizdeki herkesi etkiliyor. İnsan zihninin oluşturduğu çeşitli beyin dalgalarının etrafa yayıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Göz değmesi olarak da tabir edilen  Nazar nedir? Nazardan nasıl korunabiliriz? Nazar negatif enerji saldırısıdır. Nazar arabca bir kelime olup bakmak görmek anlamını taşır. Gözler ruh ve beyin fonksiyonlarını en iyi temsil eden organlarımızdır.

Nazarın bir kişiye odaklanması sonucu olduğu yaygındır. Göz değmesi olarak da tabir edilen bu olay kişinin başka birine veya nesneye kıskançlık veya kötü niyetle bakması ile oluşan bir lanetlemedir. Kültürümüzde çok yaygın olan bu lanetleme şekli aslında çok eski çağlardan beri bir çok toplumda kabul edilmiş ve bir çok korunma yöntemi ile bundan sakınılmaya çalışılmıştır.

Gözler ruhumuzun dünyaya açılan penceresi olduğu kabul edilir. Belkide bu yüzden pek çok inanış sisteminde göz sembolü kullanılmaktadır. Gözün şeklide galaksileri, kara delikleri çağrıştırmaktadır.

Nazar Belirtileri Nelerdir?

Nazara uğrayan insanlardaki belirtilere bir göz atalım.

Ciddi bir enerji kaybı yaşamak. Nazarın ilk belirtisi enerji kaybından dolayı hissedilen zayıflık ve yorgunluktur.

Bazı ciddi fiziksel tepkiler. Bunlar baş dönmesi, düzensiz kalp atışı, baş ağrısı ve bazen bulantı hissetmek şeklinde görülür. Nazar değen kişi kan kaybı, deniz tutması, baş dönmesi,uçuş yorgunluğuna benzer özellikler taşıdığını ifade ediyorlar.

Günlük hayattaki etkiler. Uyku düzensizlikleri, depresyona eğilim, unutkanlık, tedirginlik ve isteksizliktir. Bu durum en çok enerjinizi alan kişilerle çok sık görüşüyorsanız ortaya çıkmaktadır.

Ağızda kuruma ve acı bir tat hissetmek

Bedenin çeşitli yerlerinde karıncalanma hissi, kulakta çınlama ve ateş basması

Zihin bulanıklığı ile birlikte esneme ve görüşün netliğini kaybetmesi.

Nazardan Nasıl Korunabiliriz?

Nazardan nasıl korunabiliriz? Ruhsal deneyimleri olarak gözler ve bakışlarla iletilen negatif enerjiden bu kadar etki alabiliyorsak  nazardan korunma yöntemlerini de bilmeliyiz. Nazardan korunmada en etkili yöntemleri sıralayalım.

Nazar Duası

Kalem suresi

Kalem suresi

İslam dininde ve Kuran-ı Kerimde nazar teyit edilmiş ve korunma için bazı dualar verilmiştir. En çok tavsiye edilen duaları Kalem suresinin 51. ve 52. ayetleri, Fatiha, Ayetel kürsi, Kafirun, İhlas, Nas ve Felak süreleridir.

Nazar Boncuğu

Nazar boncuğu

Nazar boncuğu

 Ve Doğal Taşlar

Nazar boncuğu ve nazardan koruduğu inanılan akik ve kehribar taşların olduğu takıları görünür şekilde üzerinde taşımak.

Su

Su enerjiyi nötrelize eden güç olarak görüldüğü için su ile elleri yüzü yıkamak, duş almak veya denize girmek.

Meditasyon

Kısa bir meditasyonla kendinizi beyaz veya altın rengi bir enerji ile etrafınızın çevrelendiğini gözünüzün önünde canlandırmak.

Melekler

Meleklerden üzerinizdeki negatif enerjiyi almalarını istemek ve korunma için yardıma çağırmak.

Ada Çayı Tütsüsü

Tütsü

Tütsü

Ada çayı tütsüsü yaparak bedeninizin ve evinizin çevresindeki negatif enerjilerden temizlemek.

Topraklanmak

Çıplak ayakla yere basarak, yürüyerek, ağaçlara dokunarak ve sarılarak topraklanmak.

Kazanımları Anlatmamak

İnsanları kıskandıracak haset duymalarını sağlayacak kazanımları her ortamda anlatmamak.

Pozitif Enerji

Negatif enerjiye karşı oluşturabileceğimiz en güzel kalkan sürekli pozitif kalabilmek. Pozitif düşünen bir kişinin negatif enerji saldırısına uğraması mümkün değildir.

Tesirin Çıktığı Kaynağa Geri Dönmesi

Tesirin çıktığı kaynağa geri dönmesi özelliği olduğu için bizden çıkan tekrar bize geri gelir. Negatif enerji yaymışsak bunun etkileriyle karşılaşmamız kaçınılmazdır. İnsanın kendi kendine nazarı değmesi durumu doğrudur ve sürekli meydana gelmektedir.

İşte böyle durumlarda sürekli enerji alanımızı temizlemek ve korunmak çok önemlidir.