Evlatlarınız sağlıklı, siz sağlıklı, geçim derdiniz yok her şey yolunda ve siz hala kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz? Eğer böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz nasıl mutlu olunur? Bu yazım tam size göre lütfen sonuna kadar okuyun.

Nasıl Mutlu Olunur?

İlk iş olarak sabah kalkar kalmaz aç pencereleri, aç perdeleri o güneş ışığı bir eve girsin. Diyecek siniz ki , benim evime güneş ışığı girmiyor olsun girmesin yine de açın pencerelerinizi, perdelerinizi ve atın dışarı kendinizi vücudunuz güneş ışığına doysun mutluluk hormonu salgılasın.

Nasıl Mutlu Olunur?

Nasıl Mutlu Olunur?

Yaşadığınız kötü olayları başkalarına anlatmayın, anlatılanları da dinlememenin bir yolunu bulun. Birisi size negatif bir şey anlatırken yüzüne doğru bakmayın pozisyon değiştirin ya da ellerinizi bağlayarak vücudunuzu kapatın. İnsanlar birbirlerine defalarca defalarca olumsuz şeyleri anlatığında beyin kayıt altına alır. Biz bunu fark edemeyiz. Birileri ile yaşadığınız kötü olayları gidip başkasına anlatmayın.

30 dakika açık havada hızlı,tempolu yürüyüş yapın. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Tempolu yürüyüşün mutluluk artırıcı özelliği vardır.

Nasıl Mutlu Olunur?

Nasıl Mutlu Olunur?

Bazı besin maddelerini tüketmenin de mutluluğu artırıcı etkileri vardır. Mesela, erik, kuru üzüm, yaban mersini, kahve, çikolata..

Gece uykusuz kalanlar, geceyi uykusuz geçirenler çok agresif ve mutsuz olurlar ve güne bir sıfır yenik başlarlar. Gece uyuyamayanların mutsuz olması normal…

Uyumadan önceki  10 dakikalık zamanda kötü düşünce ve olayları kesinlikle aklınızdan geçirmeyin.

Mutluluğun yaş ile de alakası vardır. İlerleyen yaşlarda mutsuzluk daha fazla görülüyor. Çünkü geçmişte yaşanan, biriken olumsuz  olaylar zaman itibarı ile daha fazla ve bunları sürekli hatırlamak mutsuz olmanıza bir neden.. Bu tür şeyleri mümkün olduğunca tekrar tekrar düşünmeyin…

Sarılmanın mutluluk artırıcı etkisi vardır. Ayrıca sarılmanın ölüm korkusu azaltıcı özelliği olduğu da kanıtlanmıştır.

Nasıl Mutlu Olunur?

Nasıl Mutlu Olunur?

Maalesef günümüzde bırakın sarılmayı insanlar birbirine selam vermekten aciz…Birine en az 20 saniye sarılmak mutlu ediyor.

Biz aslında bizi mutlu edecek küçük olayların farkına varmıyoruz sürekli mutsuz olmaktan yakınıyoruz.

Görüyorsunuz arkadaşlar mutlu olmak için bu kadar basit yollar var, sizden ekmek istemiyor, su istemiyor bunu neden yapmıyorsun mutlu olmaktan neden kaçıyorsun.

Yazımıza mutluluk ile ilgili sözlerle bitirelim…

Mutlu insanlar hedeflerine daha hızlı uçarlar.

Olgun insan mutluluğun temelinin kendi içinde olduğunu bilir.

Mutlu olduğumuz için şarkı söylemeyiz, şarkı söylediğimiz için mutlu oluruz.

Mutlu olmak istiyorsak, hayatın cisimde değil, ruhta olduğuna inanmalıyız.

Herkes kendi mutluluğunun demircisidir.

Yüreğinizden, gözlerinizden güzelliklerin hiç eksilmemesi dileğiyle…