Ana sayfa ÖRGÜ Kolay ve Gösterişli Tığ İşi Fıstıklı Örgü Model

Kolay ve Gösterişli Tığ İşi Fıstıklı Örgü Model

1
Kolay ve Gösterişli Tığ İşi Fıstıklı Örgü Model
Kolay ve Gösterişli Tığ İşi Fıstıklı Örgü Model

Yapımı kolay ve gösterişli Tığ işi fıstıklı örgü modelini siz örgü sever hanımlar için paylaştım umarım beğenirsiniz. Aşağıda videosunu paylaştığım youtube kanalımdan bir model. Daha değişik örgü ve tığ işi modelleri için takip edebilirsiniz. Modellerimde genellikle nako, alize ip ve 2 numaralı tığ kullandım.

Tığ işi fıstıklı örgü modelinin yapım aşamasında zincir, trabzan ve fıstık ( aynı yere çoklu batma) teknikleri kullandım.

Modelin ölçüsü kişiden kişiye değiştiği için zincir sayısı belirtmedim. Sadece modelin nasıl yapıldığını göstermeye çalıştım. Sormak istediğiniz her şeyi yorum kısmına yazabilirsiniz.

Tığ İşi Fıstıklı Örgü Modeli

 

İnsanlar örgü örmeyi milattan önce biliyorlardı tığ veya şiş yerine sadece parmaklarını kullanıyorlardı.  Malzeme olarak da sürülerinden elde ettikleri yünü kullanıyorlardı. Örme tarih boyunca insanların örtünme gereksiniminin yanında değişik renk ve modelleri ile kişisel zevklerine de hitap etmiştir.

1 YORUM

  1. Crochet Pistachio Knitting Pattern

    Can you please provide me written pattern for this? I can not make out number of stitches with your video and the stitch is so beautiful, I want to use it.

    Please help

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu buraya yaz
Buraya adınızı yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.