Merhaba örgü sever hanımlar bugün size kız bebekleri için yelek modeli paylaşacağım umarım beğenirsiniz. Yapımı çok kolay yakadan başlamalı yelek modelini  İlmek sayısını artırarak her yaş grubu için uygulayabilirsiniz.

Yelek yapımı için için bize gerekli olan malzemeler istediğiniz renk ve kalınlıkta ip, ipin kalınlığına göre tığ, inci görünümlü düğme, makas ve iğne…

Yelek Yapımı

Bebek yelek modelini fikir amaçlı olarak paylaştığım için siz zincir sayılarını değiştirebilirsiniz. Ben kalın ip kullandığım için zincir sayısını az çektim. Sizler ipin ince veya kalınlığına göre zincir sayısını artırabilir veya eksiltebilirsiniz.

Yelek yapımına yakadan zincir çekerek başlıyoruz. modelde zincir sayısı 50 büyük veya küçük örmek isterseniz buradaki oranları iki katına çıkarabilirsiniz.

50 zincir çekin…

  1. sıra 5 tane ikili trabzan yapıyoruz. Köşeler için zincir çekmeden iki zincir atlayarak sıradaki zincire 3 trabzan örün, 2 zincir çekin tekrar 3 trabzan ördükten sonra iki zincir atlayın ve 10 trabzan yaparak devam edin.

Tekrar iki zincir atlayın sıradaki zincire 3 trabzan örün, 2 zincir çekin, 3 trabzan örün, iki zincir atlayarak 10 trabzan örün. Tekrar iki zincir atlayın sıradaki zincire 3 trabzan örün, 2 zincir çekin, 3 trabzan örün ve 10 trabzan ile devam edin.

Bu şekilde 4 köşe oluşturun.

2. sıra beyaz renge geçin aynı şekilde örün. köşelerde artırma yapmayı unutmayın. Artırma işlemi köşe yapmaya geçmeden en son ördüğünüz trabzana çift batarak yapılacak. Toplam beyaz ve pembe renk olarak 10 sıra olacak. 5 sıra beyaz, 5 sıra pembe olacak.

Zincir çekmeden kol yerini birleştirin ve artırma yapmadan pembe renk ile trabzan örerek devam edin.

Bir üst sıraya geçtiğinizde modeli oluşturmak için 5 zincir çekerek sık iğne şeklinde ipin üstünü almadan batarak kutucuklar oluşturuyoruz.

Bir üst sıraya geçtiğimizde modelimizi oluşturmaya başlıyoruz. Kutucuk içine 5 adet kirpikli trabzan örüyoruz.  5 zincir çekerek bir kutucuk yapıyoruz ve tekrar modelimizi kurmaya devam ediyoruz.

Kız Bebekleri için Yelek Modeli

Kız Bebekleri için Yelek Modeli

Modelimizin 2. sırası resimde görüldüğü gibi kurulacak.

Yelek boyu istediğiniz ölçüye gelene kadar model sırasını artırabilirsiniz.

Yelek bitti. İsterseniz bu modeli elbise olarak da uygulayabilirsiniz.

Kolay gelsin….

Kız Bebekleri için Yelek Modeli

Kız Bebekleri için Yelek Modeli