Karın yağlarını eriten içecek başlıklı bir makale yazmak istedim. Karın yağları bir çok insanın canını sıkan sorunlardan sadece bir tanesi…

Karın yağlarımı nasıl eritirim? Diye kara kara düşünme.

Belki şimdiye kadar bir çok karın yağlarını eritme yöntemleri denedin karın yağlarını eriten egzersizler yaptın, karın yağlarını yakan besinler hangileri diye bir çok araştırma yaptın eşine dostuna sordun, kim ne dediyse yaptın hatta ve hatta karın yağlarını aldırmayı bile düşündün öyle değil mi?

Tarifimize geçmeden önce sitemiz  içerisinde birçok işinize yarayacak formüller bulabilirsiniz.

Karın Yağlarını Eriten İçecek (Salatalık, Zencefil Ve Limon Suyu)

Bu başımızın belası karın yağlarını eritmede çok etkili içecek tarifi buldum. Benimde çorbada tuzum olsun diye hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Neymiş bakalım bu karın yağlarını eriten içecek.

Karın yağlarını eriten içecek

karın yağlarını eriten içecek

Hazırlayacağımız bu mucize içecekle bir hafta gibi kısa bir süre içinde düz bir karına sahip olacaksınız. Hazırlaması çok kolay ve elimizin altında her zaman bulabileceğimiz malzemelerden oluşuyor.

Malzemeler

2 litre su

1 Limon

10 adet taze nane yaprağı

2 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil

1 orta boy salatalık

Yapılışı;

İlk önce 2 litre suyun içinde nane yapraklarını kaynatıyoruz ve demlemeye bırakıyoruz. Sonra limonun kabuğunu rendeleyip suyunu demlenmiş naneye karıştırın.

Salatalığın kabuğunu soyduktan sonra ezerek yapmış olduğunuz karışımın içine atın ve bu karışımın içine 2 litre su ekleyin daha sonra içerisine rendelenmiş zencefil, limon kabukları ve dilerseniz bir kaç tane nane yaprağı koyarak güzelce karıştırın.

Elde ettiğimiz içeceği bir gün bekletiyoruz. Elde ettiğimiz  karın yağlarını eriten içeceği bir günde su yerine tüketmeniz gerekiyor. Özellikle kahvaltıyı yaptıktan sonra daha etkili olacaktır.

İçeceğimizi her gün taze olarak hazırlayın….

Karın yağlarını eriten içecek

Karın yağlarını eriten içecek

Ayrıca hafif yiyecekler ve egzersizlerle desteklemeliyiz.

Limon

Limon içindeki petsin sayesinde yağ yakımını hızlandırır.  Zencefil çok iyi bir iltihap sökücü ve yağ yakıcıdır. Nane sindirim sistemimiz için çok faydalıdır gaz oluşumunu önler mide bulantısına iyi gelir. Salatalık sıvıların dışarı atılmasını kolaylaştıran çok iyi bir idrar sökücüdür.

Bir hafta gibi kısa bir süre içinde karın yağlarınızın nasıl eridiğini karın bölgenizin inceldiğini göreceksiniz. Ancak tekrar ediyorum verim alabilmek için düzenli olarak yapmalısınız.

Yeşil çay ile yapılan karın eriten içecek

karın yağlarını eriten içecek

karın yağlarını eriten içecek

Ayrıca size yeşil çay ile yapılan karın eriten içecek tarifini de vermek istiyorum.

1 veya 2 tatlı kaşığı yeşil çay yaprakları (poşet çay da olabilir)

1 bardak sıcak su

4 veya 5 adet nane yaprağı

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı bal (isteğe bağlı)

1 bardak suyun içinde yeşil çay ve nane yapraklarını kaynatın. Biraz bekledikten sonra limon suyu ile bal ekleyip yemeklerden sonra günde 3 ile 4 fincan tüketilmesi öneriliyor.

karın yağlarını eriten içecek

karın yağlarını eriten içecek

Sarımsak ile karın yağlarını eritmek

Sarımsak ile de karın yağlarını eritmek mümkün, bildiğiniz gibi sarımsak fazla kilolarla, yağlarla mücadele eden harika bir bitki bu özelliğinden dolayı sarımsaktan da yararlanalım bunun için,

3 diş sarımsak,

1 bardak su,

1 adet limon

1 bardak suya limonu sıkın, 3 diş sarımsağı çiğneyin ve bu suyu için her sabah aç karnına buna devam edin. (Mide sorununuz varsa dikkat edin )

Zencefil ve limon ile yapılan içeceklerde karın yağlarını eritmede oldukça faydalıdır.

Bu tariflerden hangisi sizin için uygunsa düzenli bir şekilde devam edin.

İbrahim saraçoğlu’nun göbek yağı eriten formülene buradan ulaşabilirsiniz.

Suyun taşı delmesi gücünden değil sürekliliğindendir. Bunu unutmayın arkadaşlar.