Herkese merhabalar bugün sizlere bembeyaz parlak dişler için doğal diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğim. Hepsi denenmiş ve sonuçları memnuniyet verici umarım sizlerde memnun kalırsınız.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Kim istemez ki gülünce bembeyaz parlak dişlerinin olmasını….

Şimdi vereceğim yöntemler için kullanılacak malzemeler herkesin evinde bulunan malzemelerden oluşuyor. Hem ucuz hem de doğal daha ne olsun değil mi…

Karbonatla Diş beyazlatma 

Diş beyazlatma da en etkili yöntemlerden biri karbonat ile dişleri ovmak. Diş fırçası üzerine bir miktar karbonat ve su dökerek dişleri 2 dakika ovun gerçekten sonuca inanamayacaksınız. Ayrıca karbonat ağız içi yaralarına ve ağız içinde oluşan mikro organizmalara karşı da çok etkili bir yöntem…

Muz kabuğu ile diş beyazlatma

Muzu afiyetle yediniz kabuğunu sakın atmayın. Kabuğunun iç tarafı ile dişleri 2 dakika kadar bir güzel ovun ve arkasından dişleri fırçalayın.

Tuz İle Diş Beyazlatma

Diş fırçanızın üzerine bir miktar tuz koyun ve dişlerinizi fırçalayın anında dişlerinizde ki beyazlığı ve parlaklığı görün. Ayrıca tuz ağız içinde ki mikro organizmaları öldürücü etkisi vardır.

Limon İle diş Beyazlatma

Diş fırçasının üzerine bir miktar limon damlatarak dişlerinizi 2 dakika bir güzel fırçalayın. Dişlerinizin parladığını ve beyazladığını göreceksiniz. Karbonat ve tuz gibi limon da ağız içinde oluşan mikro organizmalar için etkili olacak..

Maden Suyu İle diş beyazlatma

En çok bilinen yöntemlerden biride maden suyu ile limon suyu karışımı…

Maden suyu ile limon suyunu bir kap içinde karıştırın ve diş fırçasını batırarak dişleri 2 dakika kadar fırçalayın…

Hindistan Cevizi yağı ile diş beyazlatma

Yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı ile yarım çay kaşığı zerdeçalı bir kap içinde karıştırarak diş fırçası ile dişleri 2 dakika fırçalıyoruz. Hindistan cevizi yağı ve zerdeçal ağız içinde oluşan mikro organizmaları öldürücü etkisi vardır.

Zerdeçal ile diş beyazlatma 

Yarım çay kaşığı zerdeçal ile yarım çay kaşığı limon suyu karışımını diş fırçası yardımı ile dişleri 2 dakika fırçalıyoruz.

Sirke ile diş beyazlatma 

Yarım çay kaşığı sirke ile karbonat karışımını diş fırçası ile 2 dakika fırçalayın.

Vazelin ile diş beyazlatma

yarım çay kaşığı vazelin ile yarım çay kaşığı karbonat ve tuz karışımını diş fırçası ile 2 dakika fırçalayın.

Bütün bu diş beyazlatma yöntemlerini uyguladıktan sonra arkasından mutlaka diş macunu ile fırçalayın diş sarartan çay, kahve ve sigara içimini azaltın….