Hayatta hiçbir başarım yok diyen insan kendine en büyük haksızlığı yapan kişidir. O kadar spermin içinden bu yarışı kazanıp dünya’ya gelişin bile bir başarıdır unutma !!!!

Başarısızlık yoktur. Sonuçlar vardır. İnsanlarla yapılan bir araştırmaya göre, başarının anahtarı vazgeçmemek olduğu tespit edilmiştir.

Aynen sular gibi….

Mermeri delen suyun gücü değil, suyun devamlılığıdır.

Başarının Anahtarı Vazgeçmemek 

Başarının anahtarı vazgeçmemek olduğunu kanıtlayan en güzel örneklerden birini sizlerle paylaşmak isterim.

Yaklaşık elli yıl önce, ABD’de bir adam hayatı boyunca küçük bir lokantada sadece tavuk yemeği yaparak bunları satan bir adam, yol yapımı sırasında lokantasını kaybettiği için emekli olmaya karar vermiş. Emeklilik başvurusunu yapmış ve ilk emeklilik maaşını beklemeye başlamış. Her gün posta kutusuna bakar ve emekli maaşına ait çeki almak için sabırsızlanır.

Ve nihayet emeklilik maaşına ait çek gelir. Çekin üzerinde yazan miktarı görünce büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Emekli maaşı sadece 100 dolardır. ABD ‘de 100 dolarla yaşamanın mümkün olmayacağını düşünür. Ne yapabileceğini, daha nasıl rahat ve güzel nasıl yaşayabileceği üzerine kafa yormaya başlar.

Sonunda bir karar verir. En iyi bildiği işin sırrını satmak.

Lokanta lokanta gezecektir. Her girdiği lokantanın sahibine bir teklif sunacaktır.

Efendim, ben bir tavuk yemeği biliyorum. Size bu tarifi öğretebilirim. Benden bu tarifi satın alırsanız, bu yemeği sipariş eden her müşterinizin ödediği ücretin yüzde onunu bana vermeniz gerekecek. Bu teklifi lokantalara götürmeye karar verir. İlk lokanta sahibinden aldığı cevap “HAYIR” dır. İkincisinden, üçüncüsünden de aynı cevabı alır. Anlatımını değiştirir, ifade ediş tarzını yeniden gözden geçirir ve teklifini götürmeyi sürdürür. Yüz defa, iki yüz defa, üç yüz defa “HAYIR” cevabını alır.

Hayatı gittikçe zorlaşmaktadır ama o ısrarını inadını sürdürür. Dört yüz, beş yüz, altı yüz defa geri çevrilir. Yedi yüzüncü, sekiz yüzüncü, dokuz yüzüncü ve bininci lokantadan da eli boş döner. Bin bir, bin iki, bin üç, bin dört, bin beş, bin altı, bin yedi, bin sekiz defa “HAYIR” cevabını aldıktan sonra 1009’uncu bir restorantın sahibi “peki”der, “kabul ediyorum”.

Bu adam kim biliyor musunuz? Bu adam KENTUCKY. Bu gün dünyanın pek çok yerinde adını taşıyan lokantaları olan, dünyanın en zengin insanlarından biri.

Asla, asla, asla ve asla “VAZGEÇMEYİN”

Başarının anahtarı vazgeçmemek !!!!