Ana sayfa SAĞLIK Alerjilere Kesin Çözüm

Alerjilere Kesin Çözüm

0
Alerjilere Kesin Çözüm
Alerjilere Kesin Çözüm

Bazı insanların vücut dirençleri zayıf olduğundan çeşitli sebze, meyve, polen, plastik eşyalar, parfümler, hayvan tüyleri, ev tozları ve bunlara benzer bir çok maddelere karşı hassas oluyor. Bu hassasiyeti de maalesef biz kendimiz yaratıyoruz. Son yıllarda  gittikçe yaygınlaşan hazır gıda tüketimine çok yer veriyoruz sağlıksız doğal olmayan yiyecek ve içeceklerle  besleniyoruz, buna paralel olarak da karaciğerimiz görevini yapamaz hale geliyor ve kan yeterince temizlenemediği için vücut direnci düşüyor ve alerji dediğimiz sağlık sorunu meydana geliyor.

Yani her şey birbiri ile paralel olarak gelişiyor. Alerji olmamızın tek nedeni karaciğerin düzgün çalışmamasından ileri geliyor ,eğer karaciğerimiz düzgün çalışırsa kesinlikle alerji olmayız. Karaciğerin temizleyen en etkili ilaç deve dikeni bitkisidir ve alerjilere kesin çözüm dür.

Alerjilere Kesin Çözüm Deve Dikeni

Karaciğerin en etkili ilacı deve dikeni bitkisi alerjilere kesin çözümdür. Karaciğeri koruyucu etken maddelere sahip olan deve dikeni ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişir. Genellikle güneşli yol kenarlarında ve tarlaların aralarında yetişir. Yaprakları soluk renkli beyaz dumanlı ve dikenlidir. Sapın ucundaki enginarı andıran mor çiçekleri vardır. Ağustos ve eylül aylarında olgunlaşan meyveler toplanır ve açık havada iyice kurutulur.

Deve Dikeni
Deve Dikeni

Bu bitkinin en önemli özelliği karaciğerle ilgili tüm sağlık sorunlarına yararlı olmasıdır. Bitkisel ilaçların en önde gelenidir. Karaciğeri zararlı ve zehirli maddelerden temizler.

 Kullanma Şekli Ve Dozu

Bir tatlı kaşığı dolusu deve dikeni tohumu, bir bardak suda haşlanır 10- 15 dakika arası demlendikten sonra süzülür. Taze demlenmiş olarak sabah aç karına, öğle yemeğinden yarım saat önce ve yatmadan yarım saat önce birer bardak içilir.

Kullanılmaya başlandığı ilk günlerde geçici olarak ishal görülebilir bu durum geçicidir. Emzirme döneminde kadınlar ve hamileler için de uygun bulunmuştur.

Herhangi bir ilaçla etkileşimi olmadığı kanıtlanmıştır.

Deve dikeninden yapılan haplarda çok faydalıdır. Deve dikeni bitkisi aslında 2000 yılından bu yana kullanılmaktadır. Çoğumuz bu bitkiyi görürüz yanından gelip geçeriz ama ne işe yaradığını bilmeyiz ülkemizde bol miktarda bulunması Allah’ın bize vermiş olduğu bir lütuf ….

Şifa olması dileği ile…..

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu buraya yaz
Buraya adınızı yazınız

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.