Yumurtalı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

0
1264

A , D ve E vitaminleri, protein, yağ asitleri ve sülfür bakımından zengin bir besin kaynağı olan yumurta özelliklerinden dolayı saçı yumuşatıp, doğal parlaklık verir. Elbette sadece faydası bu değildir. Saçın nem kaybından , uzamasına, tellerin kalınlaşmasına, dökülmesine, kırılmasına yani kısaca yumurta saç için bulunmaz bir nimettir. Yumurta en iyi gıdalardan biridir. Neslinin azlığından şikayet eden bir zata Peygamber Efendimiz (sav) yumurta yemesini tavsiye etmiştir. Büyüme, üreme, kandaki alyuvarların teşekkülü ve vücudun kendi kendini tamirinde büyük yardımcıdır. Bu kadar faydalı protein deposu bir gıdadan niçin  faydalanmayalım diye düşündüm. Protein deposu olan yumurtalı saç maskesi nasıl yapılır?

Yumurtalı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçlarınız çok boyaya maruz kaldı ise boyadan yıprandı ve sürekli dökülüyorsa, çok ince telli ise tararken dolaşıyorsa bunu açmak için bakım ürünleri kullanıyorsanız tam size göre saçlarınıza hitap eden yumurtalı saç maskesi. Ben bu maskeyi ne amaçla kullanıyorum hem saçlarım nemsiz olduğu ve tararken zorlandığım için hemde uçlarında boya olduğu için onarılmasını istiyorum. O yüzden haftada bir bu maskeyi yapıyorum.

yumurtalı saç maskesi yapımı

Yumurtalı Saç Maskesi Malzemeleri

2 Yumurta

. 1 Çorba kaşığı Zeytinyağı

Yumurtalı Saç Maskesi Yapımı

2 tane yumurtanın sarısı ve akını bir kaba ayırıyorum, içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırıyorum. Zeytinyağının  saf olmasına dikkat edin, haricinde farklı bir zeytinyağı kullanırsanız bir etkisi olur mu bilemiyorum. Aktarlardan yada saf zeytinyağı temin edebileceğiniz bir yer varsa lütfen hakiki zeytinyağı almaya özen gösterin.

Gelelim bu maskenin uygulamasına öncelikle saçlarınızın kirli olmasına dikkat edin kirlenmiş, yağlı saça uygulamak daha faydalıdır. Saçların uç kısmına yumurta sarısını, dip kısmına beyazını uygulayın elinizle veya fırçayla iyice yedirerek sürün daha sonra bunları iyice karıştın 20 dakika bekletin ve yıkayın. Kesinlikle yumurtanın kokusu kalmıyor bundan emin olabilirsiniz. İlk başta uygularken çok kötü kokması saçınızın sert olması sizi endişelendirmesin yıkadıktan sonra çok nemli taranabilir, parlak, sağlıklı bir güzellikte saç oluyor ve buna değer. Sizde ilk denemeden sonra farkı göreceksiniz. Kolay gelsin….Güzellikle kalın.

Kaydet

YORUM YOK

CEVAP VER