Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

0
677
Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?
Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

22 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcu olan yengeç burcunun özellikleri nelerdir? Su grubu olan yengeç burçlarını elde tutmak zordur. Bu nedenle zorlu insanlardır.

Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu insanları en alıngan, en hassas, çok küsen kişilerdir. Bugün yağmur yağacak deseniz bile hemen alınırlar. O derece alıngandır. Acaba bana ördekmi dedi. İşte ne alaka ise önce yağmur yağacak, sular birikecek içinde ördek yüzecek olarak algılarlar. Bu yüzden yengeçlerle konuşurken çok dikkatli olmak gerekir. Yengeçler hep bir şeylere küserler. Yani tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali. Yengeç burcunu ay yönettiği için hep şuur altıyla duygularıyla hareket ederler. Bu yüzden sürekli hata yaparlar.

Yengeç burcu özgüven eksikliğinden dolayı çok ağlar. İstediği birşeyleri elde etmek için bazen ağlama nöbetlerine bile girerler. Aşırı ısrarcıdır. Çok duygusalsır. Sadece kendi grubundaki insanlarla anlaşır. Kendini acındırmayı sever. Sözlerinde genellikle durmazlar yan tabiri caizse yan çizerler. Çok kıskançtırlar. Kıskançlıkları ile insanı bunaltır. Ara sıra kabuğuna çekilip insanlardan kaçarlar. kuşkucu insanlardır. İyi birer anne ve baba olurlar. Yuvalarına bağlıdırlar. Gelenek ve göreneklere bağlı insanlardır. Marjinal değildirler. Aileden nasıl gördü ise o yaşarlar ve öyle yaşamayı severler. Çok alıngan olduğunu söylemiştik. siz ona birşey söyeyin içinden cımbızla çeker alır ve sizin önünüze ısıtıp ısıtıp o kelimeyi geri sunar bu derece alıngandırlar.

Şefkat, sevgi delisidirler. Ona her zaman ilgi göstereceksiniz. Daha çok sevmekten değil sevilme delisidir. Lider bir burç değildir. Güçsüz bir burçtur. Onu siz sözlerle bile yıkabilirsiniz. Başkalarının hayatları hakkında konuşmayı severler. Kendi hayatları hakkında konuşmaktan hoşlanmazlar. Yengeçlere eleştri yapamazsınız. O eleştri kavgaya dönebilir. Eşlerine çok sadıktırlar. Oldukça gururlu ve dürüsttür. Çok tedbirlidirler. Ana ve babadan yana çok şanslı çocukardır. Aileleri tarafından sevilirler.

Biriktirmeyi, depolamayı, yedeklemeyi çok severler. Eğer yengeç burcu insanından para istemişseniz ve size yok demişse bilin ki yedekte yada biriktirmiş parası dışında yani bir kenara atmış parası yok demektir. Aslında biriktirmek için çaba harcamazlar elleri bereketlidir. Para kendiliğinden gelir.

İçine kapanık olmadığı ve duygularının esiri olmasığı zamanlarda oldukça sevimli,neşeli, cana yakındırlar. O zaman gevezelik etmeyi ve dedikodu yapmayı severler. Hatta taklit yetenekleri bile vardır. Bulundukları ortama çabuk uyum sağlarlar.

YORUM YOK

CEVAP VER