Siğil Nedir? Nedenleri Nelerdir?

0
527
Siğil Nedir?Nedenleri Nelerdir?
Siğil Nedir?Nedenleri Nelerdir?

Siğil nedir? Nedenleri nelerdir? Siğil bir virüstür. Bir bakteri veya mikrop değildir. Biz bu virüsü  Bastığımız, dokunduğumuz her yerlerden kapabiliriz. Suyun ve sert zeminin olduğu yerlerde, havuz, soyunma odaları, otel odaları yada ailede birinin siğili varsa aynı yerde aynı duşta yıkanıyorsanız kapma olasılığınız yüksektir.

Siğil Nedir? Nedenleri 

Siğil görüntü olarak nasıra benzer fakat çok ilginçtir yakından baktığınızda küçük küçük siyah noktacıklar görürsünüz. Aradaki fark sadece görüntüdür. Eğer küçük çocuğunuzda nasır olduğunu düşünüyorsanız bu nasır değil bir siğildir. Genelde küçük çocuklarda nasır olmaz. Onların vücutları o kadar yumuşaktır ki, nasır oluşacak sertliğe gelmez. Bunu dikkatlice inceleyin ve ihmal etmeyin. Eğer çocuğunuz yeterli ve dengeli beslenmiyorsa vücut direnci düşükse siğil hemen vücuda yayılmaya başlar. Biran önce tedavisine başlanması gerekir.

Siğil Nedir? Nedenleri Nelerdir?
Siğil Nedir?

Siğil aynı zamanda acı verir. Eğer acı veriyorsa gerçekten bu bir siğildir. Nasırda acı verir ama siğil daha çok acı verir. Tedavisi kolaydır yeterki ihmal etmeyin. Bazı hekimler ayakta çıkan siğillerin yakılmasını onaylamıyor. İz bırakmadan acısız yapılan yöntemleri tercih edilebileceğini söylüyorlar. Bir de özellikle vücuda gerekli vitaminleri almalıyız. Siğil bir virüs olduğu için vücut direnci yerinde olursa vücut siğili dışarı atar.

Siğilin hamilelikte daha çok arttığı söyleniyor. Çünkü yürüyüş bozukluğu olduğu için siğil nerde daha fazla baskı oluyorsa orada daha çok görülüyor. Genellikle topuğa ya da kemiklerin olduğu yere yerleşir.

Siğil Tedavisi

Siğil hem tıbbi, hemde bitkisel olarak tedavi edilebilir. Tedavisi oldukça kolaydır. Yeter ki, ihmal etmeyin. Tıbbi olarak anesteziye veya lazerle tedaviye başvurulur. Siğilin tedavisi mümkün olsada tekrar çıkma olasığı vardır. Bunun için temizliğe hijyene çok dikkat etmeliyiz.

Siğil tedavisinde bitkisel ve dua yöntemlerinede başvurulur. Ben bunlardan iğde yaprağı ile yapılan ve gerçekten geçtiğine şahit olduğum bir yöntemi yazıyım. 7 adet iğde yaprağı alınır. Her bir yaprağa 3 Kulhü 1 Elham siğil olan yere okunur. 7 adet yaprağı aynı şekilde okuduktan sonra kuruması için bir taş duvar içine konularak kuruması beklenir. İğde yaprakları kurudukça vücudumuzda çıkan üzerine okuduğumuz siğillerde kuruyup kayboluyor. Bunu yaparken gerçekten inanarak yapmalısın içinde hiç şüphe olmaması gerekir. Bu yöntem mutlaka bunu ocak edinmiş kişiler tarafından okunursa daha makbuldür.

Siğil Duası

Resullah (S.A.V) efendimiz buyurdular ki; Sağ elinizin işaret parmağını ıslatıp toprağa sürünüz. Siğilin üzerine bastırınız, bu işi yaparken de şu duayı okuyunuz.“Bismillahi türbete Rabbena neşfi biha meridana bi izni Rabbina”

Sağlıklı günler dilerim…..

YORUM YOK

CEVAP VER