Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

0
766
Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?
Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

22 aralık-19 ocak tarihleri aradında doğanların burcu olan oğlak burcunun özellikleri nelerdir?

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn dür.

Oğlak Burcunun Özellikleri

Oğlak eşittir para, oğlaklar paraya çok düşkündür. Oğlak burcu insanı sürekli tepelere çıkmak ister. Tepelere çıkarken de sürekli düşer fakat yinede pes etmez. Tekrar dener, tekrar çıkar aşırı inatçıdır. Bardağın her zaman boş kısmını görür. Genellikle karamsardır. Kıskançtır bu kıskançlığı özellikle başkalarının başarısını kıskanır. Aşırı kuşkucudur. Takıntılı burçtur. Kendinden başkasına güvenmezler. Art niyetli ve kindar insanlardır. Aynı zamanda  soğuk insanlardır. Fakat o soğuk yapıları arkasında sıcacık yürekleri vardır. Ayrıca espri yeteneği gelişmiştir. Espri yapmayı sever.

Sulu gözlüdür oğlak burçları. Oğlaklar duygularını çok belli etmezler. Hep dediğimiz olsun isterler. Yönetmeyi severler. Hep kendilerinin dediği olsun ister. Sözünün dinlemesi onlar için çok önemlidir. Çünkü onlar öncü burçtur. Aşkın ihtirasın burcudur. Sevdiği insanı kendi istediği gibi değiştirmek ister görünüşüne karışır.

Oğlak burcu insanın yıldızları düşüktür. Bu nedenle çok çabuk hasta olur. Bünyeleri zayıftır, kırılgandırlar. Nazara açık insanlardır sürekli nazara maruz kalırlar. Kaybetme korkuları vardır. Sevgiyi, duygularını, eşyalarını, parasını kaybetmekten çok korkarlar. Oğlak insanı aşık olduğu insanı asla bırakmaz. Aşk ve ihtirasın burcudur. Aşk burcu olmasına rağmen evlilikleri maddiyata dayanır ve fazla yürütemeyip ayrılıkların yolunu tutarlar.

Oğlaklara cimri derler ama aslında yedirmesini, içirmesini sever. En belirgin özelliği inatçı olmalarıdır. Dürüst ve güvenilir insanlardır. Görevlerine ve sorumluklarına bağlıdırlar. Çok iyi iş adamı olurlar. Duygularını açıklamada kötüdürler. Uzun süre arkadaşlık kuramazlar. Genellikle yalnız insanlardır. Kuruntu ve depresyona yatkındırlar. Gösterişi sevmezler. Oğlak erkeği ciddi ve güven verici insanlardır. Kendinden büyük kadınlardan hoşlanırlar. Yanlarında taşıyabileceği ve herkesin odak noktası olan kadınlardan hoşlanırlar.

Çok düşünen, az konuşan, ağır hareket eden yapıları vardır. Hile yalan dolan nedir bilmezler. Çok sabırlıdırlar. Olaylar karşısında paniğe kapılmazlar. Sessiz ve sakin hareket ederler. Yükselmek ve başa geçmek en büyük arzularıdır. Zamanlarını boşa harcamazlar. Kendilerine yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmazlar. Sabırla bekleyip taşı gediğine koyarlar. Öfkeleri çok şiddetlidir. Kızınca gözleri hiç bir şey görmez. Uykuyu çok severler. Sigara ve içkiye düşkünlükleri vardır. Onlar için herşey maddi güç demektir. Çıkarları ve menfaatleri her zaman ön plandadır. Bundan pek ödün vermezler bunu sevdikleri için bile yapmazlar.

Hayatı fazla ciddiye alırlar. Biraz daha güleç, hoşgörülü olmayı ve başkalarına güvenmeyi başarabilseler rahat bir hayat yaşarlar.

YORUM YOK

CEVAP VER