Nazar Nedir? Belirtileri Nelerdir?

0
1380
Nazar nedir?
Nazar nedir?

Nazar insanı mezara, deveyi kazana koyar sözünü kim söylemişse doğru söylemiş. Peki nazar nedir? Belirtileri nelerdir? 

Nazar Nedir?

Saat gecenin ikisi hala bir şeyler yazmak için uğraşıyorum. Tam üç saattir bilgisayarın başında oturdum. Bloguma  Bir şeyler yazmak için ama olmuyor. Beynim durmuş gibi  kelimeleri bir araya getiremiyorum. Acayip bir ruh hali içindeyim yapacak çok şey var elim kolum kalkmıyor. Yoruldum düşünmekten bıraktım yazmayı, kapattım bilgisayarı en iyisi uyumak. Dışarıda yağmur yağıyor. Sadece yağmur sesine odaklandım kafamı yorganın içine çektim. Bismillahirrahmanirrahim diyerek gözlerimi kapadım uyumaya çalışıyorum. Sabah ola hayrola…

Sabah oldu, ama ben hala yorgun, bitkin isteksiz. Ne olacak böyle ruhum huzursuz hiç bir yerlere sığamaz oldum.  Bir şeyler ters gidiyor farkındayım ama ne yapabilirim. İlaç içiyorum fayda vermiyor. Acayip bir iç daralması var. O gün arkadaşın biri bilekliği mi çok beğendi çat bileklik koptu boncuklar yerde. Hiç bir neden yokken  fırının camı buz oldu etraf cam kırıkları ile doldu. Elektrik süpürgenin sapı elimde kaldı. Bulaşık makinemin deterjan gözü bozuldu. Arkasından buzdolabı daha neler neler, elimi bardak kesti. Çok sevdiğim kahve fincanım kırıldı hepsi üst üste geldi. İnanılır gibi değil.

İşte bunların hepsi nazar. İster inanın, ister inanmayın. İnana da Kezban deyin bunun başka açıklaması yok. Hal böyle olunca nazar nedir? Negatif enerjimi? Kem göz mü? Bilimsel gerçekliği var mı? Yoksa sadece bir batıl inanç mı? Nazar bir enerji saldırısıdır. Araştırdım ve bu konu hakkında yazmak istedim.

Nazar Belirtileri Nelerdir?

nazar-nedir-belirtileri-nelerdir
Nazar Nedir?

Birincisi en belirgin olanı baş ağrısıdır. Yüzün sararması, terleme, idrara çok çıkmak, İştah kapalılığı, havalar soğuk olduğu halde vücudundan ateş çıktığını hissetmesi, kalbin fazla çarpması, omuzlarda ağırlık hissi, sırtının altında ağrı, gözün arkasında bir ağrı başlar başa kadar gelir. Sıkıntı basması, içinden ağlamak istemek, kalbin sıkılması, göğsün daralması, az gülmek, hüzünlü olmak bunlar hepsi nazarın alametidir.

Bazende sinirli olursun her şeye patlarsın. Anormal bir hal alırsın. Unutkanlık olur. Devamlı uyku hali olur. Devamlı uyumak ister. Canlı değildir. Kendi işinden bıkar. Evde oturmak istemez. Bazen arkadaşlarından nefret eder. Geceleri uyuyamaz. Uykusu kaçar kötü rüyalar görür. Ağzı devamlı kurur. Bedeninde sivilce, çıban gibi yaralar çıkar. Sebebi bilinmeyen hastalıklara yakalanır. Doktora gider doktor hiç bir şeyin yok der, eli ayağı uyuşur. Namaz kılmak için istek yoktur. Namazda uykusu gelir. Bunların hepsi Nazar belirtileridir. İnanın bu yazıyı yazarken şu an bunların çoğu bende mevcut. Şimdi nazar değen kişiye neler yapabilir ve nazardan nasıl korunuruz.  Madem nazar var, mutlaka çaresi de vardır.

Nazardan Korunma Yolları Nelerdir?

Nazar Nedir?
Nazar Nedir?

İlk önce şunu belirtelim nazar haktır. Bir adamın nazarının değmesi o adamın kötü olduğu anlamına gelmez. Bazı insanların bir şeyi beğenmeleri durumunda gözlerinden negatif enerjiler çıkıyor. Genellikle renkli gözlü insanların nazarları daha çok değer. Ama renkli gözlüler kötü olduğu anlamına gelmez. Burada gözden çıkan ışınların etkisi vardır. Öncelikle Kuran okumak, abdestli bulunmak, namaz kılmak en büyük korumalarımız dır. Bunu unutmayalım. İkincisi felak ve Nas süreleridir. Peygamber efendimiz bakın şöyle yaparmış. Ellerini açıp 3 kere besmele ile Kulhüvallahü ehad 3 kere besmele ile Felak 3 kere besmele ile Nas sürelerini okuyup hafifçe üfleyerek vücuduna sıvazlarmış. Gece yatarken de aynı şekilde yapar yatarmış.

Bir başka ayet ise Ayet’el-kürsi okumak. Kalem süresinin 51-52 ci ayetlerini okumak. Mavi renkli nazar boncuğunu vücudumuzda görünen bir yerimize takarak gelen negatif enerjinin kırılmasını sağlayabiliriz. Boncuktan medet ummak için değil sadece mavi rengin negatif enerjiyi çekmesi için kullanılır. Su ile elimizi yüzümüzü yıkamak, duş almak veya denize girmek. Evimizde yada çevremizde adaçayı yada kekik tütsülemek. Açık havada çıplak ayakla yere basarak, yürüyerek ağaçlara sarılarak, dokunarak topraklanmak. İnsanların haset duyacakları kazanımları her ortamda anlatmamak. Negatif enerjiye karşı sürekli pozitif kalabilmek. Günlük hayatımızda nazardan korunmak için güzel olan her şeyimizi mümkün olduğu kadar teşhir etmemek sergilememek gerekir. Bu sadece yüz veya vücut güzelliği değildir. çalışkanlığımıza, varlıklı olmamıza, huyumuza, ahlakımıza , davranışımıza kadar her şeyimizi etkiler. Dışarıda elimizden geldiği kadar resmi olmak gerekir. Nazar yaşayan her türlü canlının ölümüne bile sebeptir.

Nazar insanı mezara, deveyi kazana koyar. Hadisini unutmamak gerekir.

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER