Kyani Sunset Omega 3

0
931
Kyani-Sunset-Omega-3
Kyani-Sunset-Omega-3

Kyani Sunset Omega 3 balık yağını tanımadan önce vücudumuz  özellikle beyin hücrelerimiz  için oldukça önemli bir yağ olduğunu sadece biliyor ama kullanmıyordum. Ben omega 3 balık yağını ilk defa 10 yaşlarımda görmüştüm ama bunun omega 3 balık yağı olduğunu  bilmiyordum. Babam bir şirket aracılığla yurt dışına çalışmaya gitmişti belli bir süre çalıştıktan sonra geldi. Tabi biz hem babam geldi diye seviniyor bir taraftanda valizini karıştırıyorduk.

İşte o karıştırma sırasında bir kutu içinde  altın sarısı renginde olan kapsülleri gördüm. Önce şeker zannettim baktım şekere benzemiyor babama ne olduğunu sordum. Babam da bu kapsüllerin omega 3 balık yağı olduğunu çalışırken şirketin işçilerine içmeleri için verdiğini çalıştığı süre boyunca kullandıklarını anlatmıştı. Tabi bizde artık gerek yok artık diye çöpe atıldığını iyi biliyorum.

Şimdi şöyle bir düşünüyorum da, biz millet olarak hala bu tür şeyleri zehir gibi görüyoruz. Ve bu tür gıda takviyelerine karşı  kırılması zor ön yargılarımız var. Aslında insanlarımızıda suçlamak istemiyorum. Çünkü bir Avrupalı, Amerikalı veya japon gibi  gıda ek takviyeleri hayatımıza girmemişse suçu farklı yerlerde aramak lazım.

Asıl anlatmak istediğim konuya dönersek ,hormonlarımızın, sinir sistemimizin, hücrelerimizin sağlıklı çalışabilmesi için Omega 3’e ihtiyaç vardır. Omega 3’ü vücudumuz üretemediği için mutlaka dışarıdan almak zorundayız. Biz Omega 3’ü hergün bir kilo balık yiyerekte karşılayabiliriz ama maalesef bir kilo balığıda hergün yiyemediğimize göre Omega 3’ü  dışarıdan almak zorundayız.

Kyani Sunset Omega 3

Başta beynimiz olmak üzere vücudumuz, duyu organlarımız yeterince görevini yapmamaya başlar. Vücudumuzda Omega 3 eksikliğine bağlı görme bozuklukları, zeka geriliği, erken bunama, unutkanlık, kemik erimesi, sinir hastalıkları, deprasyon, alzaymır, parkinson ve daha sayamadığım bir çok hastalık meydana gelir. Niye bu saydığım hastalıklar japonlarda yok denecek kadar az, çünkü Japonlar her öğününde mutlaka  balığa yer verir. Balığı çok tüketen ülkelerde bu hastalıkları göremezsiniz zaten.

Peki her balıkta Omega 3 aynı değerdemi kesinlikle hayır. Bizim ülkemizdeki balıklar gayet lezzetli fakat Omega 3 bakımından değeri düşüktür. Nedeni ise sıcak su balıkları olmasıdır. Balıkların yaşadığı su ne kadar soğuk olursa Omega 3 değeri o kadar yüksek olur. Çünkü balıklar vücutlarını soğuktan korumak için daha fazla yağ üretmek zorunda kalır bu nedenle Omega 3 balık yağı soğuk sularda yaşayan balıklarda daha fazladır.

Omega 3 balık yağı araştırmasını yaparken kyaninin sağlık üçgeni ürünlerinden biri olan kyani sunset ile tanıştım.  Kyani saf ve kaliteli balıkyağını Alaskadaki yabani kızıl somon balığından elde etmektedir. Omega 3 alırken yanlış almamamız lazım çünkü vücuda alınır alınmaz çok çabuk bozulduğu için güçlü bir antioksidan ile alınması gerekiyor. Antioksidansız alınırsa tehlikeli olur ve yararından çok zararlı olur. Omega 3 alırken buna da dikkat edelim.

Günde almamız gereken miktar en az 2 ila 3 gram olmalıdır. Biraz pahalıya mal oluyor ama sağlık için önemli bir yatırım.

YORUM YOK

CEVAP VER