Kova Burcunun Özellikleri Nelerdir?

0
518
Kova Burcunun Özellikleri
Kova Burcunun Özellikleri

21 Ocak-19 şubat tarihleri arasında doğanların burcu olan kova burcunun özellikleri nelerdir?

Kova Burcunun Özellikleri

Kova burcu insanını elde tutması Zor, uçuk kaçık insanlardır. Ve bir o kadar da dünyanın en zeki, akıllı insanlarıdır. Kova burcu özgürlüğüne çok  düşkündür. Bu özgür olma tutkuları onları zaman zaman yalnız kalmalarına neden olur. Kendi grubundan olan insanlarla anlaşır. Kolay kolay bağlanmazlar. Fakat güvenilir insanlardır. Çok kuvvetli hafızaları vardır. Güvenilir insanlardır. Kova burcu bağımsızdır.

Kendi başlarına hareket etmege bayılırlar. Girdikleri her ortama ayak uydururlar. Giyimleri sıradışıdır. Farklı olmayı severler. Saçları her zaman farklıdır. Bir anda kişilikleri gibi saç modelleride değişebilir. Farklılıkları ile dikkat çeker. Ne zaman ne yapacakları belli olmaz dizi birden şaşırtabilir.

Daima yenilik peşinde koşar. İnsanların faydasına olacak şeyleri yapmak onun için hedeftir. Belki de bu burcun insanı olmasaydı biz hala mağara devrinde yaşıyor olurduk. Kendi akılları dışında başkalarının akıllarını pek önemsemezler. Duyguları ile değil akılları ile hareket ederler.  Birlikte iş yapmayı severler fakat akıllı, bilgili olan insanları tercih ederler. Konuşmak, tartışmak, fikirlerini söylemek hoşlarına gider.

Manoton hayat kova burçları için değildir. Aynı şeyleri tekrarlamak onları sıkar. İnsanları yeteneklerine göre seçerler, ve bu yetenekleri kullanırlar. Kovanın hızına ayak uyduramayan insanlarlar mutlaka kova ile yolları ayrılır. İstedikleri kişileri ne yapıp edip elde eder ve istemediklerinden de çok hızlı bir şekilde uzaklaşır. Herkesle arkadaş olur ama dostu azdır. Çok insalcıl burçtur. Kimseye arkasını kolay kolay dönmez. Ta ki bardağı taşıran son damla düşmedikçe.

Akıllı insan olmalarına rağmen karşı tarafın kendini geçmesine tahammül edemez. Hırs yapar daima birinci olmak ister. Herkesin yaptığını yapmak, başkalarını taklit etmek onlara göre değildir. Kopya yada taklit etmez yeni şeyler üretmek onların işidir. Okumasa bile kendisini yetiştirmesini bilir. Boş güzellik ve aşk peşinde koşmaz. Sevdiği insan hem akıllı hemde dost yada arkadaş olabilmelidir.

Değişik alanlarda ün yapmış birçok insan  kova burcundan çıkar. Araştırmacı, bilgisayar, uzay, astroji, bilim, teknik icat  gibi her alan kova burçlarına uygundur..

 

YORUM YOK

CEVAP VER