Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

0
639
Koç Burcunun Özellikleri
Koç Burcunun Özellikleri

Koç burcu zodyak ın ilk burcudur. Bir numaralı burçtur. Bu nedenledir ki koçlar hep bir numaralı olmayı isterler. Çünkü onları Mars yönetiyor. Mars adrenalin demektir. Heyecan, hareket demektir. Mars gezegeninin etkisinde kalan koç burçlarının özellikleri nelerdir?

Koç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

21 Mart-20 Nisan arası doğan, elementi ateş, rengi kırmızı, uğurlu günü salı, belirgin özelliği cesaret, negatif özelliği aceleci olmasıdır. Anlaştığı burç yay, evlilik için terazi burcu uygundur. Ateş parçası enerjisi yüksek, maceracı, atılgan, sınır engel tanımayan, öncü burç, lider burç, dürüst, hazır cevap, grub çalışmasında başarılı, girişimci, cesur, gözünü budaktan sakınmayan, önce hareket eden sonra düşünen burçtur. Ne garibdir  ki sezgisel olarak hep doğruyu bulurlar. Bir toplumda başını  öne eğmiş toslayacak gibi yürüyen birini görürseniz bilinki bu koç burcudur.

Hep kafasının dikine giden zaman zaman da ah benim eşek kafam diyen fakat sezgisel olarak hataya düşmekten kurtulan burçtur. Sabırsız, aceleci, aktif, bereketli ve çocuk saflığında biridir. Çok hareket ettiği için hep feth edecek kaleler arar. Bir diğerinden öbürüne koşar. Arkada ne toz dumanlar bıraktığının farkında değildir.

Sık sık aşık olurlar, çok eleştirirler, hevesleri çabuk geçer. İş adamları, iş kadınlarıdır koç burçları. Zamanlama yetenekleri gelişmemiştir. Herşeyi abartılı yaşarlar. Hatalarında kendilerini suçlamazlar onlara göre etrafındakiler suçludur. Aşk yaşamlarında her zaman karşı tarafı suçlarlar. Başarıları ile kitleleri peşinden sürükleyebilirler. Çünkü liderlik özellikleri vardır. Sabırları yoktur.

Çok az sabırlı koç insanına rastlanır. Yaşama sevgisi sonsuzdur. Aşırı zengin olma istekleri vardır. Genelde alaycı, ön yargılı insanlardır. Biraz tabiri caizse ukalalık halleri vardır. Herşeyi ben bilirim havasındadırlar. Eleştriye tahammülleri yoktur. Emir altında çalışan koç burcu insanına kolay kolay rastlanmaz. Mütevazi hayat sürmek koç insanına göre değildir.

Aşkta ihtiraslıdırlar, çok kıskanç olurlar, aşkta aradığını bulmuşsa çok sadık olurlar. Sevilmek onu daha başarılı yapar. Kazak erkekliği asla elinden bırakmaz. Ölümden çok korkarlar ama asla belli etmezler. Düşünmeden hemen tepki verirler, kavgacı yapıları vardır. Dinler gibi görünürler fakat arkasını döner gene kendi bildiğini yapar. Herkes benim peşimden gelsin der, dönüpte arkasını kontrol  bile etmez. Yaşlanmayı asla kabul etmez. Hasta olmaktan hoşlanmaz ve hasta olduğunu kabul etmez. Sürekli ben demeleri adamı bıktırır.

 

YORUM YOK

CEVAP VER