Kırmızı Reishi Mantarı Ganoderma Nedir? Faydaları Nelerdir?

0
1305
kırmızı reishi mantarı faydaları
kırmızı reishi mantarı faydaları

Kırmızı Reishi Mantarın Mucidi Dr. Lim Siow Jin Anlatıyor..

Son 23 yıldır insanlar ganodermayı nasıl keşfettiğimi soruyorlar sürekli. Malezya ormanlarında gözünüzün gördüğü her yerde ganoderma bulabilirsiniz. her yerde bulmak mümkün kısacası ben ganoderma ile 80’li yılların ortasında 1984-1985 civarında tanıştım o da şöyle oldu. O tarihte Muda barajını ve çevresini ziyarete gitmiştim. Oradaki insanlar, orada yaşayanlar bana bu mantarı göstermişlerdi. Mühendis olduğum için bana güvendiler ve ne işe yarayacağını ve onlara açıklayacağımı düşündüler. Bu olaydan sonra Malezya ormanlarını sık sık ziyaret etmeye başladım ve pek çok ganoderma gördüm. Ardından bu ganodermalar üzerinde deneyler yapmaya ve etkilerini araştırmaya başladık. Aralarından en etkili altı çeşit ganodermayı seçtik.

Neden Daha Öncelik Olarak Ganoderma Üzerinde Çalıştınız?

Neden ganoderma,  evet öncelikle şunu söyleyeyim, ganoderma geleneksel Çin tıbbında üstün bir pozisyona sahip ganodermayı tanımladığım da doğal olarak çok ama çok heyecanlanmıştım. Tanrının bize adil davrandığını düşünüyorum. Ekipçe  inanılmaz heyecanlandık çünkü bu olağan üstü bir bitki ve eğer bu ürünü dünyanın her yerindeki insanlarla tanıştırmayı becerebilirsek pek çok insanın sağlığının geri kazanmasına yardımcı olabiliriz. Bu yüzden ganodermaya ilk günden beri odaklanmış durumdayız.

İnsanlar Ve Vücudumuzun Neden Ganodermaya İhtiyacı Var?

 İnsanlar bize neden ganodermaya ihtiyaçları olduğunu soruyorlar. Bunun cevabı çok basit. Çünkü ganoderma bir gıda deposudur. Çünkü besinlerle doludur. Ganodermanın 400 çeşit besin içerebildiğine inanabiliyor musunuz? Günümüzde insanların sağlık sorunları aslında dengesiz beslenmelerinden kaynaklanıyor. Dengeli beslenmedikleri zaman yetersiz besleniyorlar. Bizde ganoderma ile dengeli beslenmelerini sağlayabiliyoruz. Bunun yanında ganodermanın iki önemli fonksiyonu var. Biri detoks özelliği  vücutta biriken toksinleri dışarı atar, ikincisi ise besin yönünden zengin olduğu için vücudun çalışmasını düzenler. Bu da vücudun kendisini yenileye bilmesini sağlar.

Biz sağlık sorunların iki nedenden kaynaklanacağını söyleriz. Ya vücutta biriken toksinlerden ya da vücut dengesinin kaybolmasından örneğin, biri aids hastası ise hastalığın sebebi istenmeyen bir virüs yani bir çeşit zehirdir. Ya da eğer birinin kalbiyle ilgili bir sorunları varsa bunun sebebi kesin vücuttaki dengenin bozulmuş olmasıdır. Aklıma Hindistan da iken beraber çalıştığımız kalp cerrahı geldi. Yaklaşık yirmi bin açık kalp  ve bypass ameliyatı yapmıştır.

O da en sonunda hastalarına Dxn ürünlerini tavsiye etmeye başladı. Dediğine göre ne kadar çok ameliyat yaptıysa  o kadar çok hasta geliyordu. Ve ameliyat ettiği hastaları ameliyattan altı yedi ay sonra aynı sorunlarla bu doktora tekrar geri geliyorlardı. Bu yüzden oldukça yorulduğunu söyledi. Ama ganoderma ile hastalarının yarısını ameliyat olmaktan kurtarmayı başardı.

Çünkü bu ürün tıkanıkları açabilme özelliğine sahip en güzeli de ameliyattan önce ganoderma kullananlar aynı sorunla artık tekrar gelmiyorlardı. Bu demek ki, ganoderma sayesinde vücudumuz dengesini koruyabiliyor. İşte bu nedenle modern hayatta  ganoderma çok önemli. Çünkü, modern hayat toksinlerle dolu, yetersiz beslendiğimiz için  vücudumuzun çok kısmı düzgün çalışmıyor. Ancak, Ganoderma ile detoks yapıp vücudumuzun dengesini sağlamamız mümkün kısacası bu bitki gündelik hayatımız için en mükemmel gıdadır.

Ganoderma İlaç mıdır?

İnsanlar sıklıkla bana şunu soruyor. Doktor Lim siz ne tür bir gıda takviyesi kullanıyorsunuz? Aslında ganoderma hakkında konuşmamı istiyorlar. Ben de bu soruya şöyle cevap veriyorum. Benim gıda takviyelerim pirinç ve ekmek ama bunlar normal gıda diyorlar. Hayır bunlar gerçek gıda değil, benim gerçek gıdalarım ganoderma diyorum. Ganoderma tüketiyorum. Çünkü, bunlar besin ihtiyaçlarımı tamamen karşılıyorlar. Bunun yanında ekmek, pirinç, kızarmış tavuk ne istersem yiyebiliyorum, bunlar benim gıda takviyelerim. Çünkü, ganoderma bir ilaç değil, bir gıda. Çünkü, besin değeri çok yüksek.

Bizim İle Ganoderma İle İlgili En Etkileyici Ürün Tercübenizi Paylaşırmısınız?

Bir gün Singapur’a yakın Malezya’nın güney kısmında bir toplantım vardı. Yanıma Singapur dan birini getirdiler. o kadar hasta idi ki, taşıyarak getirdiler. Ona nesi olduğunu sordum. O ama çok mu çok zengin bir adamdı. Zamanında kendisi Çin’e gitmiş orada iken tanımlanamayan  bir virüs kapmıştı. Singapur’a dönünce bir sürü doktora, hastahaneye gitmiş ancak durumu gün ve gün daha  kötüye gitmiş. Doktorlar elektro mikroskopla virüsü görebiliyorlardı. Ancak onu bir türlü tanımlayamıyorlardı. Durumu gittikçe kötüleşti sonunda böbrekleri iflas etmeye başladı. Böbrekler zarar görünce yüzdeki deri kararmaya başlar. Bu yüzden çok hasta olduğu belliydi. Bana vücudundaki virüsün ne olduğunu sordu. Ben de ona son üç ay boyunca en iyi hastahanelere, laboratuvarlara gittiğini ancak virüsü tanımlayamadıklarını benim tanıştığım bu üç dakika içerisinde sahip olduğu virüsü tanımlamamın imkansız olduğunu söyledim.

Bana doktorların ona iki ay yaşayacağını ve yakında öleceğini söyledi. Bende ona hayır hayır bunun o kadar kolay olmadığını söyledim. Virüsler her 20 dakikada mutasyona uğradıkları için başa çıkmak çok zordur. Ancak bağışıklık sistemimiz bir kaç dakikada reaksiyon gösterebilir. Böyle olunca yapmanız gereken tek şey bağışıklık sisteminizi güçlendirmektir. Bundan sonra her şey yarışmada kimin daha hızlı koşacağına bağlıdır. Eğer virüs daha hızlı koşarsa ölürsünüz. Eğer bağışıklık sisteminiz virüsten daha hızlı koşarsa hayatta kalırsınız. Ne yapmalıyım? o halde diye sordu.

Bende ona yüksek dozda ganoderma ürünleri kullanmasını önerdim. Sonra kendisi Singapur’a geri döndü. Ve tavsiyelerime uyarak ganoderma ürünleri kullanarak bağışıklık sistemi yarışını kazandı. Hala bugün bile o virüsün nasıl bir virüs olduğunu bilmiyoruz. Ancak ganoderma bedeni iyileştirdi. Bedende hastalığı yendiği için teorimiz kanıtlanmış oldu. Benim şu ana kadar karşılaştığım en iyi örnek buydu.

Ganoderma Kullanmanın Herhangi Bir Sakıncası Yada Yan Etkisi Var mı?

Pek çok hasta ganoderma kullanıp kullanmama konusunda kararsız. Bize hastalar eğer çok fazla ilaç kullanırlarsa ölürler diye bilinir. Ganoderma konusunda bir  yanlış anlaşılma var. Ganoderma bir ilaç değil, o bir gıdadır. Hastalar güvenle tüketebilirler. Ganoderma tükettiklerinde yan etkisi olur diye endişe duyuyorlar. Bende onlara yan etkilerin vücudun bir reaksiyon sinyali, bir mesajı olduğunu anlatıyorum. Korkulacak bir şey yok. Çünkü ganodermanın yan etkisi yoktur. Yan etkilerin nedeni ganoderma değil bağışıklık sistemidir. Hayatta kalıp kalmamak, tamamen bağışıklık sistemine bağlıdır. Eğer bağışıklık sisteminiz güçlü ise hayatta kalırsın. Eğer bağışıklık sistemin çökerse ölürsün. Güçlü bir bağışıklık sistemi etkili bir etkileşim sağlar. Size çeşit çeşit reaksiyonlar gösterebilirler. Ancak buna bir iki hafta maruz kalırsınız. İzin verin vücudunuz sizinle konuşsun, bunun bir sakıncası yok. Eğer ganoderma tüketirseniz vücudunuzu temizlemiş olursunuz ve yeniden güçlendirirsiniz. Korkmayın sağlıklıysanız da, hastaysanız da endişeye gerek yoktur. Çoğunlukla ganodermayı kimin tüketeceğini soruyorlar. Bende dünyaya gelmeyen hayata veda edenler hariç herkesin kullanabileceğini söylüyorum. Bu hamileler içinde geçerli. Bir hamile bebek rahimdeyken rahatlıkla ganoderma kullanabilir, yaşları ne olursa olsun. Ganoderma ameliyat öncesinde ve sonrasında, hasta iken yada sağlıklı iken de rahatlıkla herkes kullanabilir.

Ganoderma Kullanımında Aşırı Doz Diye Bir Şey Var mı?

Aşırı dozda pilav yiyebilir misiniz? Ya da ekmek yediğiniz zaman aşırı dozda ekmek yedim diyebilir misiniz. Eğer bir şeyi gereğinden fazla tüketirseniz vücudunuz fazlasını atar. Eğer pilavdan fazla yerseniz kilolu olursunuz ama ölmezsiniz. Bu yüzden ganodermada aşırı doz diye bir şey yoktur. Günde 30 adet tüketen insanlar var. Bazı durumlarda hasta eğer ağır ve kritik durumda ise hekimler günde 120’şer adet veriyor ve hastalar ölmüyor yani ganodermada aşırı doz diye bir şey yoktur. Tıpkı süt, su ya da sayabileceğimiz herhangi bir gıda da böyle bir şey olmadığı gibi ganodermada bir gıdadır, öyle değerlendirmek gerekir. Çünkü aşırı dozda etkilenmek söz konusu bile olamaz.

Ganodermada Tavsiye Edilen Doz Ve Vücudumuza Olan Etkisi Nasıl?

Hala pek çok insan ganoderma hakkında yanlış düşüncelere sahip. Çünkü onu ilaç sanıyorlar. Örneğin, günde 3 adet kapsül içip güçlü ve sağlıklı olacaklarını düşünüyorlar öyle bir şey yok, üç çeşit dozaj şekli var. Normal dozajı normal ya da hafif durumlar için öneriyoruz ya da ağır ve çok ağır durumlarda uyguladığımız dozajlar var ve bunlar birbirinden farklı normal durumlarda günlük ihtiyaçlarımızı 3 adet ile 6 kapsül arasındadır. Eğer biri kendini iyi hissetmiyorsa, vücudunda sorunlar meydana gelmiştir. Bu yüzden 15 ya da 30 a kadar çıkabilir. Yani kısacası vücudun durumuna bağlı vücut normal ise 3 ile 6 arasında vücudun durumu kötüleşirse 15 ile 30 a kadar çıkar. Yani şeker hastalığı bu kadar tansiyon hastası bu kadar demiyoruz çünkü, bu bir ilaç değildir.

Neden Her Gün Herkesin Ganoderma Tüketmesi Gerekir?

Benim gerçek gıdalarım ganodermadır. Ganoderma bvenim gıda takviyelerim değildir. Onlar benim baş gıdalarımdır. Çünkü ganodermada 400 çeşitten fazla besin maddesi vardır. Bunun için herkesin ganodermayı baş gıda olarak tüketmesi gerekiyor. Avrupa bu konuda doğru ilerliyor…….

YORUM YOK

CEVAP VER