Kıl Dönmesini Azaltan Sıvı Sabun Yapılışı

0
865
kıl dönmesini azaltan sıvı sabun yapılışı
kıl dönmesini azaltan sıvı sabun yapılışı

Plonidal Sinus Rahatsızlığı halk arasında Kıl Dönmesi olarak bilinir ve çoğunlukla kuyruk sokumunda ortaya çıkar. Kıl dönmesi belirtileri deri yüzeyinde kızarıklık, şişlik, birkaç adet açılmış delik ve apse olarak kendini gösteren bir hastalıktır.

Kıl dönmesini önleyen, hatta hastalık çok ileri seviyeye ulaşmadıysa kılı dezenfekte edip geri çıkmasını sağlayan, yardımcı olan ve kendi kendine çıksın diye kıl dönmesini azaltan sıvı sabun hazırlayacağız. Kıl dönmesi tedavisi nde kulanılan özel ve has sabundur.

Kıl Dönmesini Azaltan Sıvı Sabun Malzemeleri

  • 1 çay bardağı kolonya
  • 1 çay bardağı maden suyu
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • bir iki dilim salatalık
  • 3 veya 4 damla istediğimiz bir sıvı sabun (köpürmesi için)

Kıl Dönmesini Azaltan Sıvı Sabun Yapılışı

Kıl Dönmesini Azaltan Sıvı Sabun Yapılışı için önce, 1 çay bardağı kolonyamızı alıyoruz daha sonra oksijen niyetine maden suyu 1 çay bardağı birbirine karıştırıp hazırlıyoruz. Bir şişenin içine koyuyoruz, biz buna tonik sabunda diyebiliriz.

Çok güzel muhteşemdir. Bunu akne ve sivilcelerde de kullanabiliriz. İçine salatalık dilimlerimizi ekliyoruz, neden salatalık çünkü hakiki gliserindir. Cildimizi nemlendirmek için 1 çay kaşığı karbonat ve sıvı sabunu ekleyip 24 saat bekletiyoruz.

 

Burada önemli bir nokta hassas cildi olanlar karbonatı yarı çay kaşığı kullansın, karbonat dikkatli kullanılması gereken bir üründür.

Hazırladığımız sıvı sabunu ayrıca lekeler, akneler, siyah nokta, kıl dönmesinden kalan yaralara da faydası vardır.

Epilasyon yaptığınız zaman hazırladığınız kıl dönmesini azaltan sıvı sabunu hemen ertesi günü sabah, öğle, akşam bir parça pamukla tampon yaparak uyguluyorsunuz 10 ile 15 dakika arası kaldıktan sonra yıkıyorsunuz. Ve bakıyorsunuz ki hem yara kuruyor hemde kılı dışarı mıknatıs gibi çekiyor ve rahatlıyorsunuz.

Hazırlanan karışım 1 hafta içinde bitirilmesi lazım, yoksa ekşiyor

KOLAY GELSİN..

YORUM YOK

CEVAP VER