Güzellik Hilesi Ve Yöntemleri Nelerdir?

0
719
Güzellik Hilesi Ve Yöntemleri Nelerdir?
Güzellik Hilesi Ve Yöntemleri Nelerdir?

Bu yazımda size bazı güzellik hilesi ve yöntemlerinden bahsedeceğim. Belki bunları daha önce duymuş veya bir yerlerde okumuş olabilirsiniz. Ben yeni öğrendim uyguladım hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim. Peki o zaman bu güzellik hilesi ve yöntemleri nelerdir?

Kaş Boyama 

İlk olarak hepimizin bildiği karanfille başlayalım. Genelde ben karanfili ağız kokusu veya diş ağrısında kullanırdım. Karanfili kaş boyamakta kullanıldığı hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten hem sağlıklı hemde ucuz bir yöntem. Benim hoşuma gitti. Sizlerde denemek isterseniz bir adet karanfili alıyorsunuz, bir çakmak yardımı ile yakıp, biraz soğuduktan sonra kaşınızı boyuyorsunuz. Bu kadar basit, sağlıklı bir yöntem veya hile. Hem kaşlarınız dökülmeyecek hemde sağlıklı kaşlarınız olacak.

Diğer bir güzellik hilesi ve yöntemine gelecek olursak

Yüze kontür yapma

Yüz kontürümüzü piyasada satılan kontür ürünlerinden farklı daha sağlıklı ne ile yapabiliriz?Benim hiç aklıma gelmemişti yüz kontürünü kakao ile yapmak. Evet bildiğimiz pastalarda, keklerde, çikolata yapımında kullandığımız kakao yüze kontür uygulamasında harika sonuçlar veriyor. Uygulaması çok kolay, kakao yu bir kabın içine kullanacağımız kadar döküyoruz. Daha sonta kontür fırçası ile yüzümüzde kontür yapmak istediğimiz bölgeye uyguluyoruz. Piyasada satılan ürünlerden daha güzel bir renk çıktığını söyleyebilirim. Ayrıca çok da güzel kokuyor.

Diş Beyazlatma 

Diğer bir güzellik hilesi ve yöntemimiz ise diş beyazlatma. Kalıcı bir beyazlatma değil ama  sağlıklı bir uygulama şekli diye düşünüyorum. Uygulaması çok kolay bir yöntem. Elimize bir çileği alıyoruz ve dişlerimizi fırçalar gibi dişlerimize sürtüyoruz bu kadar basit ve bir o kadar da sağlıklı bir yöntem. Mis gibi hem ye hem dişlerine bakım yap…

Dudaklarırımızı Pürüzsüz Yapma 

Dudaklarırımızı sağlıklı bir şekilde pürüzsüz nasıl yapabiliriz? Bunun için her zaman elimizin altında bulunan toz şekerden yararlanacağız. Biraz toz şeker içine varsa hindistan cevizi yağı yoksa herhangi bir yağda olabilir şekerin içine karıştırıyoruz. Daha sonra dudaklarımıza peeling yapar gibi ovuyoruz. Dudaklarınızın daha yumuşak daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz. Ayrıca geçicide olsa, çok güzel dudak büyütüyor.

Morluk Giderme

Vücudumuzda meydana gelen morlukları kısa sürede nasıl kaybedebiliriz? Hemen her zaman vücudumuzu bir yerlere çarparız. İster istemez vücudumuzda morluklar oluşur. Hemen acil  gitmemiz gereken bir yer varsa yapacağımız tek şey, elimizin altında bir ağız kokusu suyu bulunuyorsa işimiz çok kolay, biraz pamuğa döküyoruz mor olan yere bastırıp biraz bekletiyoruz. Daha sonra morluğun renginin açıldığını görebilirsiniz.

Vücudumuzda Kararan Yerler

Vücudumuzda kararan yerlerimiz için patatesin inanılmaz etkileri var. Uygulaması çok kolay bir adet orta boy patatesi alıyoruz. Dilimlere ayırıp vücudumuzda kararan yerin üzerinde 10 dakika kadar bekletiyoruz göreceksiniz kararmanın nasıl kaybolduğunu. Bu uygulamayı günde 2 defa iki yada üç hafta üst üste yaptığınızda sonuçtan memnun kalacaksınız.

Parfümün Kalıcı Olması

Parfümünüzün daha kalıcı ve etkili olması için vazelinden yaralanabilirsiniz. Vücudunuzun istediğiniz bölgelere biraz vazelin sürün daha sonra parfümü üzerine sıkın ve farkı görün.

Kendinize iyi bakın. Hoşça kalın.

YORUM YOK

CEVAP VER