Göz Çevresi Kırışıklıklarına Doğal Serum

0
1384

Göz çevresi kırışıklıkları nedenleri arasında çok fazla mimik yapıyorsanız göz çevremiz çabuk kırışır. Göz çevrenizi güneşten koruyamıyorsak sadece yüzümüzü değil göz çevremizi de koruyacağımız ürünler kullanmamız lazım. Göz çevreniz kuruysa göz çevresi kırışıklıkları oldukça fazla görülür.

Şimdi anlatacağımız çok basit göz çevresi kırışıklıklarına doğal serum veya krem de diyebiliriz buna her akşam uygulayacağınız bu karışım göz çevresini nemlendirecek, besleyecek, yeni oluşmuş kırışıklıkları giderecektir.

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Doğal Serum

yine çok basit malzemeler kullanacağız…

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Öncelikle zeytinyağı kullanacağız,

zeytinyağı

Neden Zeytinyağı Kullanıyoruz?

Zeytinyağının içinde pek çok mineral vardır. Protein yapısı insan vücudu protein yapısına oldukça benzer ama çok daha yüksek değerler içerir.

üzüm çekirdeği yağı

Göz Çevresi Kırışıklığı İçin Doğal Serum Yapılışı

Göz çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözüm, göz çevresi kırışıklıkları için ne iyi gelir? şimdi karışımımızı hazırlamaya geçelim.

Bu hazırlayacağımız karışım tek seferlik tir. Bir kaseye 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı da üzüm çekirdeği yağını dökün. Yaptığımız şey çok basit 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı bunları parmağınızla karıştırmanızı tavsiye ederim. Güzelce yağlar birbirine karışana kadar karıştırıyoruz.

Elde ettiğimiz serumu akşamları her gün kullanabiliriz. Göz çevresine küçük hareketlerle güzelce yedirmenizi tavsiye ediyorum. Burada masaj çok önemlidir. Düzenli olarak masaj yapacaksınız ki o bölgede dolaşım hızlansın. Mikro dolaşım hızlandığı zaman kan dolaşımının olduğu yerde beslenmede gerçekleşecektir. Sürdüğümüz karışımın daha iyi cilt tarafından emilecektir. 5 dakika geçtikten sonra elimize bir peçete veya pamuk yardımıyla göz çevremize sürdüğümüz karışımın fazlasını hafif bastırarak alıyoruz. Her tür cilt tipi bunu kullanabilir. Sadece bu ürünü kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını test edin.

Aktarlarda, eczanelerde kolayca bulabileceğimiz bir üründür. Antioksidan özelliğinden dolayı cildinizde oluşmuş toksinlerden oluşmuş sigara dumanı, egzoz dumanı, çevre kirliliği bunları yok edecektir. Cildin nefes almasını sağlayacak cildin yenilenmesini hızlandıracaktır.

Kolay gelsin..

Güzellikle kalın..

YORUM YOK

CEVAP VER