Evde Cilt Temizleme Peelingi Nasıl Yapılır?

0
1061
Cilt Temizleme Peelingi
Cilt Temizleme Peelingi

Merhaba hanımlar bugün evde cilt temizleme peelingi nasıl yapılır? Kolayca yapabileceğiniz bir cilt temizleme peelingi hazırlayacağız. Bütün malzemeler evinizde mevcut, bu peeling sayesinde gözenekleriniz açılacak, siyah noktalarınız yok olacak düzenli yapıldığı taktirde cilt daha pembe daha sağlıklı daha parlak görünüme döndürün.

 peeling yapmadan önce bunlara dikkat edin

  • sivilce, kızarıklık veya açık yara bulunuyorsa, peeling yapmayın.
  • Peeling işlemi yapmadan önce cildinizde makyaj varsa makyajı temizleyin. .
  • Peeling işlemini uygularken gözlerinizi ve göz çevrenizi korumaya özen gösterin.
  • Peeling işlemini düzenli yapmak önemlidir.
  • Uygulayacağınız peeling maskesine cildinizin alerjisi olup olmadığını anlamak için ilk önce cildinizde küçük bir alana sürüp bir iki dakika bekleyebilirsiniz.

Cilt Temizleme Peelingi

 

  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı türk kahvesi ( türk kahvesiniz bayatlamış olabilir, atmanıza gerek yok artık)
  • Maden suyu

Yüz temizleme peelingi hazırlanışı için, 2 çay kaşığı kadar türk kahvesini karıştırma kabımıza alıyoruz. Üstüne mutlaka sızma olması gerekiyor zeytinyağı ilave ediyoruz.

Bu da takriben 2 çay kaşığı kadar olacak. Sızma zeytinyağının bol miktarda E vitamini nedeniyle cildi besleme özelliği vardır. Kahve hem granürleri  ince olduğu için cilde peeling yaparken cildi tahriş etmez hemde içerisinde kafeinden dolayı dolaşımı hızlandırdığı için kılcal damarlarda bir canlılık sağlar. Daha sonra az miktarda maden suyu ilave ediyoruz peeling yaparken açılmış gözeneklerden içeriye minarel akışı net bir şekilde sağlanabilsin. Bu peeling tüm cilt tipleri uygulayabilir. Sadece aktif sivilce ve akneniz varsa peeling yapamazsınız. Bunun dışında kalan tüm cilt tipleri için uygundur.

Elde ettiğimiz yüz peelingi ne parmaklarımızı batırarak yavaş yavaş dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru burun kenarları, çene alt çizgisi göz çevresine çok yaklaşmadan saç dibi çizgisine yumuşak hareketlerle peeling yapmanız gerekiyor. Takriben 2 dakika falan sürecektir. Arkasından zaten açmış olduğumuz maden suyumuzla yüzümüzü yıkayabiliriz.

Bol bol yada önce suyla daha sonra maden suyuyla tonik yapabiliriz. Normal bir cilde sahipseniz  sadece bunu 15 günde bir yapmanız yeterli olacaktır. Ama yağlı bir cilde sahipseniz haftada bir bunu uygulayabilirsiniz.

 

Güzellikle kalın..

YORUM YOK

CEVAP VER