El- Vedud İsmi Ve Faziletleri

0
761
El -Vedud ismi
El -Vedud ismi

El-Vedud isminin faziletleri o kadar çok ki. El-Vedud ismi şerifi Allah’ın en güzel isimlerindendir. Emirlerini yapan, tövbe eden, aşk ile kalbi bir ocak gibi yanan kullarını çok seven anlamındadır.

Kalbi Allah aşkı ile yanan kimsenin iniltisi kesilmez. Izdırabı sona ermez, gündüzü geceye, gecesi bir mateme dönüşür, kalbi kor gibi yanar, uyku nedir bilmez.

Bu bir kul için çok yüce bir makam ve mertebedir. Hep onun aşk ve muhabbeti ile yanar. Yüreği bir yanardağ gibidir. Cenabı Hak onlar için:

Ben onları severim, onlarda beni sever.”

Efendimiz Aleyhisselam onlar hakkında:

Allah kulunu severse diye mi onun kulağı, gözü, eli, ayağı herşeyi olur.” Buyurmuştur.

Kainatı yoktan var eden Cenabı Allah, yarattığını niçin sevmesin? Allah’ın yarattığı sevilmez mi?

El-Vedud İsmi Ve Faziletleri

El-Vedud ismi şerifini vird edinerek okuyanları Allah Teala sever. Gerçeği, doğruyu bulmak ve Allah’ın emirlerini sevmek isteyen kul, kulluk görevlerini yerine getirmek için El -Vedud ismi şerifini okunmalıdır. Çünkü El-Vedud ismi kalpteki karanlığı atarak kalbi nurlandırır, ruhun nurlu güneşi kalbi aydınlatır, kalbin huzura ulaşır. Huzura erip nurlanan kalbde Allahı sever.

Her kim bir yemek üzerine El-Vedud İsmini bin defa okursa o yemekten karı koca birlikte yerlerde aşırı derecede birbirlerini severler. Aralarında muhabbet meydana gelir.

Farz namazların arkasından dörder yüz defa okuyan, insanlar tarafından sevilir.

El-Vedud ismi ilahi bir sır vardır. Kim bu El-Vedud İsmini okumayı vird edinirse sürekli okumayı alışkanlık haline getirirse başkalarını teshir eder etkisi altına alır.

El-Vedud ismi şerifini vird edinerek okuyanları Allahü teala sever. El-Vedud ismi şerifini fakirlikten ve borç yükünden kurtulmak için 270 defa okunmalıdır.

Allah’ım Sen Vedud’sun, sevilmeye layık olan yalnızca sensin. Sevgi ve dostluk hissini kalplere veren sensin . Sen çok seversin. Sen bize daha çok sevilmeyi nasip et. Sen de bizi sev ya Vedud. Bizden razı ol. İlişkilerimizde de ruhumuza dokunan, anlayışlı insanlarla yolumuzu birleştir ki huzur içinde yaşayalım, sen ki her şeyi birbirine uygun yaratansın.

Amin….

 

YORUM YOK

CEVAP VER