Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?

0
689
Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?
Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?

21 Nisan- 21 Mayıs tarihleri arasında doğan boğa burcunun özellikleri nelerdir?

Eski inançlara göre dünya boğanın boynuzları üzerinde olduğunu var sayarlarmış. Bu bize boğanın ne kadar güçlü, kuvvetli olduğunu anlatıyor. Şöyle ki boğa tek boynuzu üzerinde dünyayı taşırmış. Yorulduğu zamanda diğer boynuzundan diğerine hoplatırmış o zaman da deprem olduğuna inanırlarmış. Yani burada anlatılmak istenen boğanın ne kadar güçlü olduğunu ifade etmektedir. Boğa tarlaları sürer ve bolluk ve bereket getirir. Demek ki bir boğa insanı çalışkan, üretken, iş bitirici pratikdir. ve bir o kadar da güzellik, sanat, aşk tanrıçası olan Venüs en çok boğa burcunda ve bir de terazi burcunda kendini gösterir.

Boğa Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu insanı şöyle düşünür. Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca. Yani o güzel olan şeylerin kendinde olmasını ister. Boğa burcu insanı yatırım yapar mutlaka değer kazanır. Kedi gibi dört ayağı üzerine düşer. Boğa maddi dünya ya çok bağlıdır ve tüm olanaklar onlara doğru hep akar. Boğalar için şöyle denir. Fakir bile doğsalar zengin ölürler. Bütçesini, hesabını yapan en iyi boğa insanıdır. Sevgi onlar için çok önemlidir. Bir boğa kadının evi derli topludur. Düzenli her yerleri pırıl pırıldır. Adeta bal dök yala misali. Boganın sakinliğine inanmayın, asla şüphe, kıskançlık uyandırmayın. Yoksa o sakinlik hali ta uzaklardan duyulacak böğürtülere kadar gidebilir. Çok şaşırtabilir sizi sakın boğa burcunu kuşkulandırmayın.

Eski eşyalara, nostaljiye bayılır. Ağır kanlıdır her şeyi sindire sindire düşünür. Hep uzun vade de planlar yapmak isterler. Az konuşur sabit fikirlidir. Boğa burçları kısa yoldan para kazanmayı severler. Parayı çok sevdikleri için birden bire zengin olmak isterler. Boğalar sıkıntıya gelemezler. Bir işi sonlandırmakta çok başarılıdırlar. Karşı tarafın fikrine fazla uymazlar. Boğaların hırsı meşhurdur.

Boğa kadını eşine sadık olur. Çocuklarına düşkündür. Boğa erkeği çok sert, disiplinli olur. O sert görüntünün altında yumuşak bir kalp taşır. Bazen İnadına yenik düşebilir. Göz yaşlarına hiç dayanamazlar. Çok sevse bile sevdiğini söylemez. Çok cömerttir. Çok çabuk sinirlenmezler, ama bir sinirlendiği  önüne ne gelirde katıp götürürler. Acil bir konuyu düşünemezler uzun uzun düşünmesi gerekir. Çok tutucudurlar adeta çocuklarına eşlerine kök söktürürler.

YORUM YOK

CEVAP VER