Alerjilere Kesin Çözüm

0
2488
Alerjilere Kesin Çözüm
Alerjilere Kesin Çözüm

Alerji nedir? Alerjinin nedenleri, Alerjinin belirtileri, Alerji yapan besinler, Alerjik hastalıklar nelerdir? İnsan vücudunun, bağışıklık sisteminin anormal reaksiyonlar göstermesi alerji olduğunun belirtilerindendir. Peki alerjilere kesin çözüm varmı?

Alerji Nedir?

Alerji insanların yüzde on ile yüzde yirmi arasında insanları etkileyen bir sağlık sorunudur. Alerji, aynı ortam ve koşullarda yaşayan insanların zararsız bazı maddelerden etkilenmeyip bazı insanlarında o maddelere karşı reaksiyon göstermesidir. Erkek kadın farketmez her iki cinstede aynı oranda görülür.

Alerjinin Nedenleri

Alerjinin nedenlerinin en büyük sebebi karaciğerimizin düzgün çalışmaması ve kanın kirlenmiş olmasıdır. Karaciğerin normal çalışmasını etkileyen bir takım yeme bozuklukları, vakitsiz yeme, mevsimsiz yeme, bozuk yeme, karışık yeme bunların hepsi karaciğerin bozulmasına ve kanımızın kirlenmesine sebep olur. Karaciğerin bozulması ve Kanının kirlenmesi en ufak bir alerji denen viral enfeksiyonda dahi kaşınmaya başlamamıza sebep olur. Onun için karaciğerimizi güçlendirmeliyiz. Karaciğerimiz güçlendiği zaman polenlerden etkilenmeyiz ve alerjiye karşı daha dirençli olur ve alerjinin nedenlerini ortadan kaldırmış oluruz.

Alerji Belirtileri 

Alerjik bir madde ile karşılaşıldığı zaman arka arkaya gelen hapşırık, burun akıntısı özellikle su şeklinde bir akıntı, öksürük krizleri, gözlerde kızarıklık, kaşıntı, sulanma şikayetleri, ciltte kaşıntı bunların hepsi alerjinin belirtileridir.

Alerji Yapan Besinler 

Her türlü besin alerji yapabilir. Özellikle en çok karşılaştığımız alerji yapan besinlerin başında yumurta, süt, kuruyemişler, ceviz, fındık,fıstık, çilek, kavun, patlıcan, et, balık, deniz ürünleri, mantar, hazır gıdalar daha çok ön plandadır.

Alerjik Hastalıklar 

Alerjik hastalıklar geniş bir yelpazeye yayılır. Alerjik astım, öksürük, balgam, boğazda gıcık tahriş, sinüzit, kulak çınlaması, halsizlik buna bağlı sinir stres baş ağrısı, eller ayaklar buz gibi bir yandanda hormonal dengesizlik tüylenme, deri döküntüleri şeklinde sıralayabiliriz.

 Alerji İçin Bitkisel Çözüm

Alerji için bitkisel çözümün tek ilacı  Deve dikenidir. UNUTMAYIN….

İçindeki silymarin maddesi nedeniyle karaciğeri koruyucu özelliğe sahiptir. İyi bir antioksidandır, Deve dikeni ile hazırlanan kürler Karaciğer yağlanması, siroz, sarılık dahil, aşırı alkolün ve bazı ilaçların neden olduğu safra yolu iltihabı ve kronik karaciğer hastalıklarında olumlu etkiler göstermektedir. Deve dikeni tohumu da safra artışını sağlar bu da böbreklerin daha doğru çalışmasını sağlar ve idrar yollu problerinin giderilmesinde faydalıdır. Göğsü yumuşatır, kanı arttırır, balgam söker ve bayanların geçikmiş adetlerinide düzenler.

Alerjilere kesin çözüm

Alerjilere kesin çözüm deve dikenidir. Bu kürü yaptığınız zaman Alerjinizin azalıp yok olduğunuda fark edeceksiniz.

Deve dikeni tohumunu da kulanabilirsiniz, tohumunu aktarlardan temin edebilirsiniz.

Deve Dikeni Faydaları
Deve Dikeni Faydaları

Karaciğer Bakım kürü

Karaciğerin temizlenmesine yardımcı olacak karaciğer bakım kürünü deve dikeni ile  hazırlayabilirsiniz. Bunun için aktarlardan veya Deve dikenlerini boş arazi, yayla, tarla gibi açık alanlarda bulabilirsiniz, genellikle akdeniz ve karadeniz bölgesinde yetişir. Deve dikeni bol güneşli ve nemli havayı sever, deve dikeni temmuz ve ağustos ayında çiçek açar. Otsu bitkiler arasında en faydalı olanlarından biri olan deve dikenini mevsiminde toplayıp kurutun, çiçekli olan kısımları (başlarını) kesin. 3 günde bir kaynatıp ailece suyunu için, deve dikeni bakım kürü ile karaciğerinizin temizlenip düzeldiğini göreceksiniz.

Karaciğer Bakım Kürü Hazırlanışı

  • 1 tatlı kaşığı dolusu deve dikeni tohumu
  • 1 bardak su

1 bardak su ile deve dikeni tohumları haşlanır. Bir iki taşım kaynadıktan sonra üstü kapalı olarak 10 dk. demlenir sonra süzülür ve yudumlayarak içilir.

Taze demlenmiş deve dikeni ile hazırlanan karaciğer bakım kürü, aç karnına tüketilirse etkisi çok daha fazla ve faydalı olacaktır. Sağlık açısından bir Zararı bulunmamaktadır, ancak çok fazla tüketilirse ishale neden olabilir. Ayrıca iştah açtığı için rejim yapanlar zayıflamak isteyenlerin dikkatli tüketmeleri gerekmektedir.

YORUM YOK

CEVAP VER